PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Góry

Kick-boxserzy trenują w Tatrach

Poniedziałek, 20 sierpnia 2012 r.
Autor: Bartek Bartyzel

tatrzański trening kick boxerów - fot. www.tasz.plCo łączy kick-boxing i skialpinizm? Z pozoru nic, w praktyce bardzo wiele. Niektórzy może nie wiedzą, że w Polsce mamy światowej klasy specjalistów od kick-boxing’u i tejże rangi zawodników i zawodniczki w skialpinizmie. Tradycją też stały się sierpniowe zgrupowania Kadry Polski Kick-Boxingu. Zawodnicy i zawodniczki z całego kraju przyjechali do Zakopanego, by trenować pod fachowym okiem Tomasza Mamulskiego i Tomasza Skrzypka. W tatrzańskich treningach towarzyszyła im Klaudia Tasz.


- Wymarsze i biegi w górach wysokich to jeden z elementów wielotorowego przygotowania zawodników do najważniejszych startów jakimi są Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy. Tą bardzo ważną przestrzeń treningową już od kilku sezonów wypełnia współpraca z Klaudią Tasz przewodnikiem tatrzańskim i zawodniczką skialpinizmu - relacjonuje Tomasz Mamulski, trener Kadry Polski Kick-Boxingu. 

Wraz z nią zawodnicy (w czasie znacznie poniżej 2 godzin!) pokonali marszobiegiem trasę z Zakopanego na Nosal, przez Upłaz na Halę Gąsienicową i Kasprowy Wierch. Aby oszczędzać kolana zamiast zbiegania w dół nieoceniona jest kolej linowa. - Nie jest to ani standardowa wycieczka, ani w przeciętnym czasie. Z turystami zazwyczaj nie da się pokonać takich odległości, bo przekracza to fizyczne możliwości przeciętnego zjadacza chleba. Dla sportowców to rzecz normalna – tłumaczy Klaudia Tasz. 

Tempo tym razem nie było mocne, bo w długim treningu chodzi o budowanie „bazy tlenowej”. Nie dla wszystkich jednak wyjście takie jest sielankowe; do grupy dołączyły tzw. osoby towarzyszące, ale nie były w stanie utrzymać kroku członkom kadry, więc „peleton” troszkę się rozciągnął. 

- Biegający po tatrzańskich szlakach sportowcy wzbudzają sporą sensację, ale trzeba zrozumieć, że zawodnicy rywalizują ze sobą tylko na ringu, tylko w czasie zawodów. Na co dzień są życzliwymi, pogodnymi ludźmi – mówi Tomasz Mamulski, trener kadry narodowej. 

- Dziś dane mi było przekonać się po raz kolejny, że z zawodnikami innych dyscyplin tworzymy wspaniałą, sportową rodzinę - dodaje Klaudia Tasz. - Obrazuje to najlepiej zupełnie przypadkowa i przez to całkowicie spontaniczna sytuacja: Na Kasprowym Wierchu zaczęliśmy wsiadać do kolejki, ale był tłum i nie wszystkie osoby zmieściły się do wagonika. Okazało się też, że jest konieczność dokupienia biletów dla dwóch osób, a pieniądze były u zawodnika, który przeszedł już na drugą stronę bramek. Konduktor ponaglał wsiadających, więc zawodnik ten nie zastanawiał się wiele, tylko dał mi cały swój portfel z pieniędzmi i dokumentami, żeby nie przeciągać sytuacji. Bardzo mnie tym ujął; przecież my się osobiście nie znamy, a jednak poziom zaufania i zgrania grupie dało się wyczuć od samego początku – opowiada Klaudia Tasz. 

- Powierzając zawodników kadry tak doskonałej znawczyni polskich Tatr a zarazem Mistrzyni Polski w skialpinizmie mamy pewność że zadania treningowe zostaną w stu procentach zrealizowane. Pani Klaudia dzięki swojej osobowości buduje wyjątkową atmosferę podczas biegów i jednocześnie zaraża wielką pasją do gór oraz poszerza naszą wiedzę o nich. Przy tej okazji w imieniu obydwu trenerów oraz zawodników serdecznie dziękuję - podsumowuje Tomasz Mamulski, trener kadry narodowej Kick-Boxingu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.