PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Zakopane

Góry

„Lawinowe ABC” w terenie

Środa, 6 lutego 2013 r.
Autor: TPN

fot. Zbigniew BodurkaUczniowie poznają w terenie przyrodę Tatr i zasady bezpieczeństwa poruszania się zimą w górach. W ramach akcji „Lawinowe ABC” rozpoczęły się zajęcia edukacyjne w terenie dla szkół średnich z terenu Powiatu Tatrzańskiego. Jako pierwsi skorzystali z nich uczniowie I LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem.


11 uczniów z nauczycielem wyruszyło na szlak na nartach skiturowych pod opieką Bogusławy Chlipały - pracownika Tatrzańskiego Parku Narodowego i przewodnika tatrzańskiego w jednej. Od strony organizacyjnej wycieczkę wspierał też Staszek Zięba, stażysta TPN. Systemem szlaków pieszych i narciarskich dotarli z Kuźnic na Halę Kondratową. Była to wycieczka turystyczno-przyrodnicza z elementami warsztatów na temat bezpieczeństwa zimą w górach. Wszyscy uczestnicy w celach edukacyjnych zostali wyposażeni w zestawy lawinowe (detektor, sonda, łopatka). Przewodniczka objaśniła znaczenie mijanych po drodze tablic informacyjnych dotyczących zagrożenia lawinowego. Na zakończenie wycieczki przetestowali działanie zestawów lawinowych, korzystając z mobilnego lawinowego centrum treningowego, które zostało zakupione w ramach akcji „Lawinowe ABC”.

W programie są kolejne wycieczki edukacyjne, zarówno piesze jak i narciarskie. Zajęcia prowadzić będą pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 

Informacja o szkoleniu i więcej zdjęć na: http://balzer.cal24.pl/

 

Wycieczka odbyła się w ramach akcji „Lawinowe ABC”.

Organizatorami sąTatrzański Park Narodowyi TOPR. Partnerzy akcji to: Urząd Miasta Zakopane, PZU, Pieps, Mammut, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich. Patronat medialny sprawują: RMF, Gazeta Wyborcza, Góry, Wspinanie.pl, Hivermag.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Lampka nocna z parzenicąLampka nocna z parzenicąLampka nocna z naniesionym na kloszu motywem ludowym (po dwóch stronach klosza) w kolorze czarnym, malowanym ręcznie. Klosz w kolorze kremowym. Podstawa lampki...
    120 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.