PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Zakopane

Góry

„Lawinowe ABC” w terenie

Środa, 6 lutego 2013 r.
Autor: TPN

fot. Zbigniew BodurkaUczniowie poznają w terenie przyrodę Tatr i zasady bezpieczeństwa poruszania się zimą w górach. W ramach akcji „Lawinowe ABC” rozpoczęły się zajęcia edukacyjne w terenie dla szkół średnich z terenu Powiatu Tatrzańskiego. Jako pierwsi skorzystali z nich uczniowie I LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem.


11 uczniów z nauczycielem wyruszyło na szlak na nartach skiturowych pod opieką Bogusławy Chlipały - pracownika Tatrzańskiego Parku Narodowego i przewodnika tatrzańskiego w jednej. Od strony organizacyjnej wycieczkę wspierał też Staszek Zięba, stażysta TPN. Systemem szlaków pieszych i narciarskich dotarli z Kuźnic na Halę Kondratową. Była to wycieczka turystyczno-przyrodnicza z elementami warsztatów na temat bezpieczeństwa zimą w górach. Wszyscy uczestnicy w celach edukacyjnych zostali wyposażeni w zestawy lawinowe (detektor, sonda, łopatka). Przewodniczka objaśniła znaczenie mijanych po drodze tablic informacyjnych dotyczących zagrożenia lawinowego. Na zakończenie wycieczki przetestowali działanie zestawów lawinowych, korzystając z mobilnego lawinowego centrum treningowego, które zostało zakupione w ramach akcji „Lawinowe ABC”.

W programie są kolejne wycieczki edukacyjne, zarówno piesze jak i narciarskie. Zajęcia prowadzić będą pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 

Informacja o szkoleniu i więcej zdjęć na: http://balzer.cal24.pl/

 

Wycieczka odbyła się w ramach akcji „Lawinowe ABC”.

Organizatorami sąTatrzański Park Narodowyi TOPR. Partnerzy akcji to: Urząd Miasta Zakopane, PZU, Pieps, Mammut, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich. Patronat medialny sprawują: RMF, Gazeta Wyborcza, Góry, Wspinanie.pl, Hivermag.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm.
    50 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.