PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2009 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Wystawa fotografii Piotra Fudakowskiego - "Szczyty i scenariusze"

Sobota, 12 września 2009 r.
Autor: Piotr Kyc

Wystawa fotografii Piotra Fudakowskiego - "Szczyty i scenariusze"W piątek, w zakopiańskim hotelu Stamary Piotr Fudakowski – zaprezentował swoje fotografie. Autor – jak sam przyznaje – jest fotografem amatorem. Jego prace mówią co innego. To świetne, profesjonalne fotografie pod każdym względem. Cechuje je przemyślana kompozycja kadru, technika wykonania, duże wyczucie światła, a przede wszystkim umiejętność odkrywania i utrwalania niezwykłych obrazów, które pozostaną w pamięci gości piątkowego wernisażu. Wystawa zachęca do szukania i odkrywania piękna wokół nas.


Wystawa fotografii „Szczyty i scenariusze”, to opowieść wrażliwego człowieka, zafascynowanego urokiem Tatr, o cudownych i ulotnych chwilach, jakich możemy doświadczyć wędrując po górskich ścieżkach, wspinając się na szczyty i… rozmyślając.

Sam autor, od kilkunastu lat spędzający co roku wiele miesięcy w Kościelisku, gdzie postawił drewniany, stylowy dom tak pisze o swojej tatrzańskiej przygodzie:„Góry to dla mnie przede wszystkim Tatry. Spędziłem wiele zim w Alpach, byłem również w Himalajach, a to, co tam przeżyłem za każdym razem zmieniało moje życie. Zawsze jednak wracałem do Tatr. Tatry to miejsce gdzie wędruję i rozmawiam, chodzę na ski tourach i rozmyślam, jeżdżę rowerem i planuję, odpoczywam i odzyskuję siły. Góry są dla mnie przestrzenia inspiracji i myśli. Tutaj rodzą się najlepsze pomysły i podejmuję najważniejsze decyzje. To moje miejsce na Ziemi.”

Piotr Fudakowski urodził się w Londynie w 1954r. Ukończył ekonomię na uniwersytecie w Cambridge. Uzyskał również dyplom M.B.A. w Europejskim Instytucie Administracji w Fontainebleau, we Francji. Pracę zawodową rozpoczął w bankowości, ale prawdziwą jego pasję zawsze stanowił film i produkcja filmowa - jest m.in. producentem filmu „Tsotsi” z roku 2005 nagrodzonego Oskarem.
Obecnie zajmuje się w Londynie produkcją filmów fabularnych, filmów typu IMAX i filmów dokumentalnych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.