PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Sokoły śpiewają pieśni patriotyczne "U Wnuka"

Piątek, 13 listopada 2009 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Sokoły śpiewają pieśni patriotyczne "U Wnuka"Restauracja „U Wnuka” i Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, aby uczcić Święto Niepodległości, zorganizowały wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Takie spotkanie odbyło się już po raz drugi i po raz drugi spotkało się z wielkim zainteresowaniem. Z pewnością stanie się więc zakopiańską listopadową tradycją.


Mimo niesprzyjającej pogody sala restauracji "U Wnuka" wypełniła się chętnymi do śpiewu. Dla wszystkich przygotowane zostały specjalne śpiewniki, które przypomniały również te mniej znane zwrotki popularnych pieśni.
Prezes Sokoła druh Stanisław Marduła rozpoczął wieczór najważniejszą patriotyczną pieśnią - Mazurkiem Dąbrowskiego. Kolejnym utworom akompaniował akordeon i skrzypce. Spontanicznie do dyrygowania zgromadzonym chórem zaproszona została Agnieszka Kreiner (dyrygent i kierownik artystyczny Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej). O pięknie prezentujących się sokolich mundurach i samym Towarzystwie Gimnastycznym opowiadał z kolei druh Jan Karpiel-Bułecka. Wieczór "U Wnuka" trzeba zaliczyć do miłych i bardzo udanych, a Sokołom należą się podziękowania za tak wspaniałą inicjatywę.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31...
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.