PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Sezon włoski w Zakopanem - koncert Lou Dalfin

Wtorek, 27 lipca 2010 r.
Autor: Wojciech Szatkowski, Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Zakopanem koncertował znany w okolicach Turynu we Włoszech zespół muzyczny Lou Dalfin, grający tradycyjną muzykę oksytańską w nowych aranżacjach, wykorzystujący zarówno instrumenty dawne jak i współczesne. Wizyta Lou Dalfin pod Tatrami to efekt współpracy Muzeum Tatrzańskim im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem z Narodowym Muzeum Górskim im. Księcia Abruzzi w Turynie.


Koncert był bowiem jednym z wydarzeń „Sezonu Włoskiego”, czyli trwającej własnie w Zakopanem prezentacji czterech interesujących wystaw ze zbiorów muzeum turyńskiego.

Zespół Lou Dalfin zagrał w południe 24 lipca na Krupówkach, a następnie wieczorem w namiocie na Dolnej Równi Krupowej. Muzycy zwiedzili też Zakopane, między innymi zakupili góralskie kapelusze, w których wystąpili w Cuneo w Alpach Piemonckich.

W Serwisie Watra foto-relacja z próby zespołu, występu na Krupówkach oraz koncertu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.