PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Tatry dla powodzian

Czwartek, 12 sierpnia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaPodczas koncertu "Tatry dla powodzian" zorganizowanego przez Związek Podhalan Oddział Zakopane przy współpracy z Tatrzańską Agencją Rozwoju, Promocji i Kultury oraz Biurem Promocji Zakopanego udało się zebrać 17 tys. zł. Pod namiotem festiwalowym na zakopiańskiej dolnej Równi Krupowej wystąpiło aż pięć zespołów: góralska muzyka z Kościeliska, "Krywań", "Hajlandery", "Trebunie-Tutki" oraz kabaret "Truteń".


Koncert modlitwą za powodzian rozpoczął ks. Władysław Zązel. Zaprezentowane zostały także zdjęcia z miejsc, do których dotarli przedstawiciele zakopiańskiego Związku Podhalan niosący pomoc osobom poszkodowanym przez kataklizm.
Przypomnijmy, że pomysł zorganizowania takiej akcji narodził się na początku czerwca, tuż po przejściu fali powodziowej. Jej inicjatorami był Prezes Związku Podhalan w Zakopanem Marcin Zubek. Górale dotarli m.in. do gminy Wilków, gdzie przekazali dary rzeczowe, brali również udział w porządkowaniu zalanych gospodarstw i pracach remontowych.
Związek Podhalan zorganizował do tej pory cztery takie wyjazdy. Górale na tym jednak nie poprzestaną. Planowane są kolejne akcje i charytatywne koncerty.


 

Związek Podhalan Oddział Zakopane w imieniu powodzian z Wilkowa składa serdeczne podziękowanie zespołowi "Trebunie-Tutki", kapeli Karpieli z Kościelisk, zespołowi "Krywań", zespołowi "Hajlandery", kabaretowi "Truteń" oraz ks. Władysławowi Zązel, Markowi Wacławskiemu, Zofii Kubiniec-Stanuch, firmie "ZAK-COP", komendantowi Straży Miejskiej w Zakopanem i publiczności. Dzięki naszym artystom, którzy dali z siebie tyle serca i ciepła, udało nam się zebrać prawie 17 tyś. zł.
Cały dochód zostanie przekazany powodzianom z gminy Wilków.

Z góralskim "Bóg zapłać"

Prezes Związku Podhalan Oddział Zakopane
Marcin Zubek

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk...
    25 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria...
    145 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.