PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Wylęgarnia Snów - czyli muzyczny wieczór z Barbarą Gąsienicą Giewont

Piątek, 13 sierpnia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaNa scenie Antanazego Bazakbala w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem w miniony wtorek odbył się pełen uroku recital zatytułowany "Wylęgarnia Snów". Piosenki, do których muzykę skomponował Andrzej Zarycki, wykonała młoda zakopiańska artystka Barbara Gąsienica Giewont.


W programie znalazly się piosenki skomponowane do wierszy m.in. Ewy Lipskiej i Osipa Mandelsztama, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Anny Achmatowej, a także utwory nawiązujące do repertuaru slynnej Piwnicy pod Baranami.
Gościnnie z Barbarą Gąsienicą Giewont wystąpiły Beata Banasik i Agata Kusek.
Koncert poprowadził Bogusław Sobczuk.
Wśród publiczności znalazł się także sam Andrzej Zarycki, nauczyciel Basi, pochodzący z Zakopanego znany krakowski kompozytor muzyki rozrywkowej, poezji śpiewanej, muzyki symfonicznej, teatralnej i filmowej. Współpracował on m. in. z Piwnicą pod Baranami oraz Ewą Demarczyk. Odkrył też talent wokalny Basi Gąsienicy Giewont, za co młoda artystka mogła się tego wieczoru odwdzięczyć pięknym recitalem.

Barbara Gąsienica Giewont skończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Artystyczną w Zakopanem oraz X Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej II st im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie.
Zaczynała od muzyki góralskiej, rozmiłowana jest również w poezji śpiewanej.
Współpracowała z takimi muzykami jak Adam Sztaba, Mietek Jurecki, Grzegorz Turnau, Andrzej Zarycki. Jest także laureatką Ogólnopolskich Festiwali m.in Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Rybniku.
Od 2010 r. rozpoczęła prace z kompozytorem i dyrygentem ks. Przemysławem Pasternakiem i Capellą Tarnoviensis. Jedna z solistek oratorium „Et In Terra Pax - Orędzie Pokoju”. Gościnnie ukaże się także na najnowszej płycie Grzegorza Turnaua „INO”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.