PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Wernisaż wystawy w Restauracji "U Wnuka"

Poniedziałek, 27 września 2010 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Wernisaż wystawy w Restauracji "U Wnuka"W Restauracji „U Wnuka” przy ulicy Kościeliskiej, odbył się wernisaż wystawy haftu „Sablicek”. Wystawa pokazuje piękno wzorów hafciarskich. Serwis Internetowy Watra sprawuje patronat medialny nad wydarzeniami kulturalnymi, które odbywają się „U Wnuka”, stąd w naszym Serwisie obszerna foto-relacja z tej imprezy. Serdecznie zapraszamy do oglądania!


Haft to dzieło rąk ludzkich, wymaga sprawnych rąk, cierpliwości i dostępu do odpowiedniego materiału. „Sablicki”, jak o bohaterkach wystawy opowiedziała dr Stanisława Trebunia-Staszel, posiadły umiejętność ozdoby strojów góralskich w sposób perfekcyjny i są w tej dziedzinie prawdziwymi mistrzyniami. Na zdjęciach widać piękne ozdoby kwiatowe, ale nie tylko. Licznie zgromadzeni goście z zachwytem oglądali pokazane prace. Gości w restauracji „U Wnuka” przywitała organizatorka wernisaży i wystaw w tym miejscu, Małgorzata Wonuczka-Wnuk. Potem opowieść o hafciarskim rzemiośle wygłosiła ze znawstwem dr Stanisława Trebunia-Staszel, a licznie zgromadzeni goście wysłuchali także ciekawej opowieści głównych bohaterek wystawy. Zagrała, jak zwykle, muzyka góralska, a poczęstunek przygotowany przez Panią Zofię był znakomity, zakropiony oczywiście lampką czerwonego wina. Wystawa udała się i serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów do jej oglądania!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość...
    130 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm...
    65 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.