PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Zabytki Architektury Zakopanego i Podhala oczami najmłodszych artystów

Piątek, 12 listopada 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka10 listopada rozstrzygnięto X Konkurs Plastyczny "Zabytki Architektury Zakopanego i Podhala" zorganizowany przez Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" oraz Towarzystwo Opieki nad Zabytkami w Zakopanem. Otwarcie pokonkursowej wystawy i wręczenie nagród odbyło się w zabytkowym Spichlerzu na terenie Zespołu Dworsko-Parkowego w Kuźnicach.


Na konkurs w tym roku wpłynęło 220 prac ze szkół w Witowie, Białym Dunajcu, Poroninie, Zakopanem oraz z TCKiS "Jutrzenka". Młodzi artyści wraz z rodzicami i instruktorami licznie przybyli na wernisaż. Wszystkich przywitała inicjatorka konkursu Agata Nowakowska-Wolak oraz prezes TOnZ Regina Mrowca-Kenar. Nagrody wręczał Krzysztof Jędrzejowski, dyrektor TCKiS "Jutrzenka". Oprócz nagród w kilku kategoriach jury przyznało także 80 wyróżnień. Dyplomy za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu otrzymali instruktorzy i nauczyciele.

Konkurs ma już wysoką rangę i ugruntowaną tradycję. Potwierdziła to jubileuszowa edycja. Organizatorzy zapowiedzieli wydanie katalogu prezentującego najciekawsze prace uczestników konkursu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.