PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Zabytki Architektury Zakopanego i Podhala oczami najmłodszych artystów

Piątek, 12 listopada 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka10 listopada rozstrzygnięto X Konkurs Plastyczny "Zabytki Architektury Zakopanego i Podhala" zorganizowany przez Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" oraz Towarzystwo Opieki nad Zabytkami w Zakopanem. Otwarcie pokonkursowej wystawy i wręczenie nagród odbyło się w zabytkowym Spichlerzu na terenie Zespołu Dworsko-Parkowego w Kuźnicach.


Na konkurs w tym roku wpłynęło 220 prac ze szkół w Witowie, Białym Dunajcu, Poroninie, Zakopanem oraz z TCKiS "Jutrzenka". Młodzi artyści wraz z rodzicami i instruktorami licznie przybyli na wernisaż. Wszystkich przywitała inicjatorka konkursu Agata Nowakowska-Wolak oraz prezes TOnZ Regina Mrowca-Kenar. Nagrody wręczał Krzysztof Jędrzejowski, dyrektor TCKiS "Jutrzenka". Oprócz nagród w kilku kategoriach jury przyznało także 80 wyróżnień. Dyplomy za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu otrzymali instruktorzy i nauczyciele.

Konkurs ma już wysoką rangę i ugruntowaną tradycję. Potwierdziła to jubileuszowa edycja. Organizatorzy zapowiedzieli wydanie katalogu prezentującego najciekawsze prace uczestników konkursu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Aniołek średni IVAniołek średni IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.