PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

"Sonata ceramiczna" w Miejskiej Galerii Sztuki

Poniedziałek, 7 lutego 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaII Ogólnopolski Konkurs Ceramiczny zatytułowany „Sonata ceramiczna” został rozstrzygnięty w sobotę w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem. Ponad 40 prac zaprezentowanych na pokonkursowej wystawie przekonuje, że ceramika to nie tylko sztuka użytkowa. Tym bardziej, że zgodnie z regulaminem konkursu, inspiracją dla artystów miała być muzyka kompozytorów związanych z Zakopanem: Mieczysława Karłowicza i Karola Szymanowskiego.


Najlepiej z tego trudnego zadania wywiązała się Jolanta Herma-Pasińska, która za pracę "Spotkanie" otrzymała Grand Prix. Jury w składzie: Krystyna Jarczewska, Bożena Kostuch, Joanna Staszak, Anna Zadziorko i Dariusz Osiński przyznało także trzy nagrody konkursowe oraz 2 wyróżnienia i 6 dyplomów.

I nagroda - Anna Kasperkiewicz „Jezioro Roksany"
II nagroda - Marta Wasilczyk „Serenada G-dur"
III nagroda - Zofia Kosiorek „Poranek - senne mary ulatują jak…”

Wyróżnienia:
Anna Ambroży Kowalska - „Cynabula"
Paula Solańska „Pieśń Roksany I"

Dyplomy:
Jacek Dziedziczak „Upojenie"
Łukasz Karkoszka „Skała"
Hanna Kłapcia „Rytm"
Małgorzata Szostakiewicz  „Na Anioł Pański"
Joanna Teper „The Alternate Universe VIII - G-dur"
Małgorzata Wosik „Na Anioł Pański".

Ponadto Związek Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby przyznał nagrodę specjalną dla pracowni ceramicznej Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem prowadzonej przez Grażynę Bielską.

Organizatorzy konkursu to: Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem, Związek Ceramików Polskich oraz Związek Artystów Pedagogów Ceramiki.

Przypomnijmy, że w 2009 r. w pierwszej edycji konkursu zatytułowanej „Struny światła” rzeźbiarze i ceramicy pokazali prace inspirowane poezją Zbigniewa Herberta. Relację z tego wydarzenia mozna znaleźć na stronie: http://www.archiwum.watra.pl/rozne/zakopane2/ceramika.html

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm...
    65 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Aniołek mały IIAniołek mały IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.