PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

"Element" Jadwigi Maj

Niedziela, 20 marca 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka18 marca w Galerii "Strug", mieszczącej się w Zespole Szkół Plastycznych im. A. Kenara, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jadwigi Maj. Obrazy artystki skłdające się na cykl zatytułowany"Element" to ciekawe, dopracowane i przyciagające wzrok kolory, faktury, kształty i ornamenty. Ekspozycję można oglądać do 1 kwietnia.


Jadwiga Maj jest absolwentką Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie, gdzie mieszka i pracuje. Oprócz malarstwa zajmuje się także projektowaniem grafiki wydawniczej i pracą pedagogiczną.
- Inspiracje do mojej twórczości składają się z fragmentów wspomnień, odwiedzanych i zamieszkanych miejsc, poznanych ludzi, z motywów drzemiących w wyobraźni. Przetworzone wspomnienia mieszają się z wizjami podświadomości. Wielowymiarowa sieć powiązań, tematycznych, ale też formalnych, daje możliwość nielinearnego poznawania zbioru, tworzenia za każdym razem innej sekwencji obrazów. Mogą to być cykle o ustalonym temacie lub sekwencje o zmiennym temacie tworzące odcinkowe powiązania. W moim malarstwie brak dosłowności i jednoznaczności. Tytułowy "ELEMENT" jest to przybierający różne formy biały pierwiastek, równoważący kompozycję.Uzupełniający treść obrazów, wprowadzając absolut do przestrzeni tła - wyjaśnia artystka.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Grafika Folk w ramce VIIIGrafika Folk w ramce VIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.