PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

"Element" Jadwigi Maj

Niedziela, 20 marca 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka18 marca w Galerii "Strug", mieszczącej się w Zespole Szkół Plastycznych im. A. Kenara, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jadwigi Maj. Obrazy artystki skłdające się na cykl zatytułowany"Element" to ciekawe, dopracowane i przyciagające wzrok kolory, faktury, kształty i ornamenty. Ekspozycję można oglądać do 1 kwietnia.


Jadwiga Maj jest absolwentką Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie, gdzie mieszka i pracuje. Oprócz malarstwa zajmuje się także projektowaniem grafiki wydawniczej i pracą pedagogiczną.
- Inspiracje do mojej twórczości składają się z fragmentów wspomnień, odwiedzanych i zamieszkanych miejsc, poznanych ludzi, z motywów drzemiących w wyobraźni. Przetworzone wspomnienia mieszają się z wizjami podświadomości. Wielowymiarowa sieć powiązań, tematycznych, ale też formalnych, daje możliwość nielinearnego poznawania zbioru, tworzenia za każdym razem innej sekwencji obrazów. Mogą to być cykle o ustalonym temacie lub sekwencje o zmiennym temacie tworzące odcinkowe powiązania. W moim malarstwie brak dosłowności i jednoznaczności. Tytułowy "ELEMENT" jest to przybierający różne formy biały pierwiastek, równoważący kompozycję.Uzupełniający treść obrazów, wprowadzając absolut do przestrzeni tła - wyjaśnia artystka.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor...
    40 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.