PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Spotkanie z poezją Jerzego Tawłowicza

Niedziela, 20 marca 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW ramach trwajacego w Zakopanem Maratonu Teatru 19 marca w Grand Hotelu Stamary odbył się wieczór autorski Jerzego Tawłowicza "Opowiem Ci wierszem...". Spotkaniu z poezją, a także muzyką, towarzyszyła miła i kameralna atmosfera. Było więc trochę zimowej jeszcze zadumy, wspomnień o tych, którzy już odeszli, wreszcie trochę zachwytu dla otaczającego nas świata i przede wszystkim oderwania się od szarej codziennosci.


Jerzy Tawłowicz to znany przewodnik tatrzański, dla którego góry nie tylko zawód, ale i życiowa pasja, którą łączy z zamiłowaniem do fotografi, grafiki i poezji. Utrwala ulotne chwile zachwytu i zadumy w górach, niepowtarzalne, zmienne nastroje, piękno górskiego krajobrazu. Gra także na gitarze, do części swoich wierszy komponując muzykę.

Kolejne spotkanie z Jerzym Tawłowiczem i jego poezją odbędzie się 29 marca o godz. 19:00 w Białej Izbie Związku Podhalan, ul. Kościuszki 2 w Zakopanem, a nosić będzie tytuł "Poetycka wiosna w Tatrach". Zapraszamy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość...
    130 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.