PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Mamy wiosnę... pora się wybrać na „Ławeczkę”, niekoniecznie do parku

Piątek, 25 marca 2011 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycKolejny wydarzeniem kulturalnym zorganizowanym w ramach Maratonu Teatru przez Towarzystwo Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem był spektakl „Ławeczka”. Wystąpili: Joanna Stachoń, Krzysztof Michno, Kinga Gruszczyńska. Opracowanie muzyczne Dagmara Bujak. Sztuka Aleksandra Gelmana jest bardzo kameralna. Opowiada o spotkaniu kobiety i mężczyzny w średnim wieku. Obydwojgu życie się nie ułożyło. Obydwoje przyszli do parku, aby znaleźć partnera do krótkiej przygody miłosnej.


Opowieść się rozwija, tryska humorem, a w zasadzie staje się tragikomiczna. Jest metaforą opowiadająca o związku między kobietą a mężczyzną.
Joanna Stachoń i Krzysztof Michno mimo, że nie są zawodowymi aktorami, a raczej miłośnikami literatury, dali popis aktorski. Licznie zgromadzona publiczność w sali MCK „Jutrzenka” doceniła to brawami.

Dziękujemy za „.Ławeczkę”. Kto na sztuce nie był, może ja obejrzeć w najbliższy piątek 25 marca godz. 19.00, w lokalu „Literatka art pub”, przy ulicy Krupówki 77. Polecamy. Zapraszamy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • Aniołek mały IAniołek mały IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.