PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

Jazzmani Janowi Pawłowi II

Środa, 4 maja 2011 r.
Autor: AKS

Jazzmani Janowi Pawłowi II1 maja w dniu beatyfikacji Jana Pawła II w ramach festiwalu "Wiosna Jazzowa Zakopane 2011" odbył się uroczysty koncert zatytułowany „Santo Subito – Jazzmani Janowi Pawłowi II". W kościele św. Krzyża wystapił Marek Bałata, który specjalnie na tę okazję przygotował wiersze Karola Wojtyły oraz polskie pieśni eucharystyczne w jazzowym brzmieniu. Wokaliście towarzyszyła orkiestra kameralna z udziałem jazzowej sekcji i kwintetu smyczkowego.


Marek Bałata - improwizujący wokalista jazzowy. Specjalizuje się w śpiewaniu seatem. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje nawiązujące do polskiego i obcego folkloru, transkrypcje utworów Chopina. Jest producentem muzycznym i wykonawcą Mszy Kreolskiej „Misa Criolla" Ramireza. Występował w musicalowej adaptacji powieści Singera „Sztukmistrz z Lublina" w Teatrach Warszawy i Wrocławia, w adaptacji „Krwawe Gody" (wg. Lorki) w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz ostatnio w adaptacji „Dzieje Grzechu" Żeromskiego w Teatrze Capitol. Regularnie koncertuje z własnym Kwintetem, w skład którego wchodzą najlepsi muzycy polscy. W 2003 r. wystąpił w gorąco przyjętym Oratorium „Woła nas Pan" z okazji 25-lecia pontyfikatu Jan Pawła II w Orchestra Hall w Chicago, a następnie w Toronto. Ponownie zawitał w Toronto w 2005 r. w Roy Thomson Hall z Oratorium Miłosierdzie Boże oraz w Chicago w 2007 r. Jego ostatnie wyjątkowe produkcje to koncert „Niemen Wspomnienie" oraz „Mała Msza Organowa" Haydna. Jako artysta grafik wykonuje multimedialne Śpiewobrazy, łączące własny obraz wideo ze śpiewem, tańcem i rysowaniem na żywo. Przez ponad 18 lat zwycięzca corocznego plebiscytu Jazz Top pisma „Jazz Forum" w kategorii Wokalista Jazzowy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.