PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

„Palimpsest” oraz „Obrazki na wystawie”

Wtorek, 10 maja 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. Hr. Zamoyskiego w Zakopanem oglądać można dwie nowe wystawy. Swoje prace prezentuje profesor ASP Grzegorz Bienias oraz grafik i ilustrator Mariusz Wolański. U obydwu artystów wśród wielu tematów i motywów odnajdujemy widoczne w ich twórczości zainteresowanie górami.


Wystawę otworzyła dyrektor galerii Anna Zadziorko, a w wernisażu wziął udział wiceburmistrz Zakopanego Mariusz Koperski, naczelniczka Wydziału Kultury Joanna Staszak oraz kurator wystawy Grzegorza Bieniasa - prof. Paweł Lewandowski-Palle.

Wystawa Grzegorza Bieniasa nosi tytuł "Palimpsest". Jej autor wprowadza nas w świat własnej rzeczywistości, zapełniony liniami, kreskami splątanymi czasem luźno, częściej gęściej, o subtelnym nastrojowym kolorycie i autonomicznym wewnętrznym pulsującym życiu. Artysta buduje swoje prace z przenikających się przestrzeni rysunkowych odsłaniając kolejne akcje i zdarzenia tak, że mamy wrażenie mijającego czasu.
Grzegorz Bienias jest absolwentem krakowskiej ASP (1983), gdzie jako profesor od roku 1996 prowadzi własną pracownię rysunku. Jest autorem ponad 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.

Natomiast Mariusz Wolański na zakopiańskiej wystawie (zatytułowanej „Obrazki na wystawie”) prezentuje obrazy i rysunki związane z górami i atmosferą, którą w nich odnajduje.
Mariusz Wolański jest absolwentem łódzkiej ASP, Wydział Malarstwa i Grafiki. Dyplom w 1984 roku. Ma za sobą eksperymentalne działania z pogranicza sztuki wizualnej i muzyki i performance. Pracuje jako grafik i ilustrator. Związany jest m.in.: z Wydawnictwem Literackim, Wydawnictwem Uniwersytetu Warszawskiego, „Przekrojem”, „Dziennikiem Łódzkim” i „Le Monde”. Wystawiał i działał w Poznaniu, Koszalinie, Łodzi, Wrocławiu, Arnhem, Amsterdamie, Paryżu.

Obydwie wystawy mozna oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem do końca maja.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół...
    35 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.