PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

18 wiosenek „Trutniów”

Wtorek, 30 sierpnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka25 sierpnia w ramach 43. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich odbył się koncert urodzinowy Góralskiego Kabaretu Truteń, który świętował swoją „osiemnastkę”. Gościnie z tej okazji wystąpił także zespół Hajlandery.


- Kabaret Truteń wykluł sie z jojecek w ulu Józka Różańskiego w "Pasiece pod Lasem" w Spytkowicach 18 rocków temu! Trzej trutniowie pochodzili ze Skawy, potem sie dołącyli dalsi podholanie z Cichego, Olczy i ze Zębu, a całe królestwo i miód majom w gminie Raba Wyżna – opowiadają o sobie Trutnie.

Kabaret "Truteń" powstał 1993 roku. Od początku wszystkie teksty pisała dla niego Wanda Czubernatowa, ogłoszona później cesarzową poezji góralskiej. Przez te lata działalności kabaret objechał po kilkakroć całą Polskę, nie jeden raz gościł też w USA, a nawet w Kanadzie. Obecnie występują w składzie: Mateusz Papierz, Stanisław Sularz, Grzegorz Bochnak, Paweł Czech i Krzysztof Gocał.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.