PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

"Jaskiniowe Szepty" z okazji 60-lecia Speleoklubu Tatrzańskiego

Wtorek, 15 listopada 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka„Jaskiniowe Szepty” to koncert, który w sobotę 12 listopada zakończył obchody Jubileuszu 60-lecia Speleoklubu Tatrzańskiego. W Starym Kościele w Zakopanem przy ul. Kościeliskiej wystąpili: Kinga Gruszczyńska - skrzypce, Joanna Najbor – wiolonczela, Kacper Krupa – saksofon, Jerzy „Juras” Gruszczyński – syntezatory oraz Grażyna Syrzistie i Andrzej Czarniecki – recytacja. Koncert był ciekawym połączeniem dźwięku, obrazu i słowa, miał zaduszkowy charakter, gdyż oprócz historii i dokonań Speleoklubu przypomniał także jego członków, którzy odeszli już na niebieską grań.


W ramach jubileuszu do końca września w Willi "Orla" można było oglądać wystawę fotografii jaskiniowej. Natomiast główne uroczystości odbyły się w dniach 23-24 września. Ich uczestnicy złożyli kwiaty na grobach zmarłych członków Speleoklubu oraz wzięli udział w uroczystej Mszy Św. w Starym Kościółku. Podczas jubileuszowego spotkaniu wręczono wyróżnienia i podziękowania dla osób, które wniosły największy wkład w działalność Klubu w ostatnim dziesięcioleciu.

Koncert był rodzajem podsumowania całego roku obchodów jubileuszowych. Oprócz muzyki przygotowanej przez Jerzego "Jurasa" Gruszczyńskiego współtworzyły go także zdjęcia jaskiniowe oraz poezja Jerzego „Jurasa” Gruszczyńskiego, Jana Gąsienicy Józkowego i Renaty Klamerus.

Organizatorami koncertu byli: Speleoklub Tatrzański, Parafia Najswiętszej Rodziny, Willa „Orla”.

Patronat medialny: Podhalański Serwis informacyjny WATRA

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.