PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Małgorzata Dawiec - Stefanik w Galerii Kancelarii

Poniedziałek, 19 grudnia 2011 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW zakopiańskiej Galerii Kancelarii prowadzonej przez adwokatów Małgorzatę Górbiel i Andrzeja Wróbla otwarto wystawę malarstwa Małgorzaty Dawiec – Stefanik zatytułowaną „Kochany”. To kolejna, nowa wystawa malarstwa, jaka jest czynna obecnie w Zakopanem.


Pani Małgorzata zaprezentowała szereg swoich prac, w tym cykl kolaży związanych z terminem „Kochany”. Oglądając przedstawione prace wiemy, co ceni pani Małgorzata. A więc delikatność, elegancję, odrobinę szaleństwa ale i naturalność tak zachowań ludzkich, jak i otaczających nas przedmiotów, oraz zdarzeń. Patrząc na jej pogodną twarz i zapatrzone, marzące, ładne oczy nabieramy przekonania, że nie pomyliliśmy się w naszych domysłach.
Kolaże są to utkane z najdelikatniejszych materiałów, głównie naturalnych surowców – papieru czerpanego, elementów drewnianych, piór, zwierzęcych skór, włókien i różnorodnych tkanin. Artystkę fascynuje wymowa draperii – jej niezwykle silny wpływ na kompozycję i estetykę dzieła. Jak sama twierdzi „efekt końcowy w kolażu nigdy nie jest przewidywalny i przez to właśnie kolaż jest dla mnie ogromnym wyzwaniem”.
Wieczór w Galerii Kancelarii był wyjątkowy i z innego powodu. Niedługo święta, dlatego gospodarze zadbali o wigilijny poczęstunek dla gości. Atmosfera była świąteczna. Świetnie korespondowała z „kochanym”, pozbawionym eksperymentu, czy też ambicji wstrząsania widzem światem przedstawionym w dziełach, skromnej, zdolnej i uroczej dziewczyny z Kościeliska.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.