PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Pitoniowe wspominki

Sobota, 21 stycznia 2012 r.
Autor: Ewa Czamańska

fot. Anna Karpiel-SembereckaGaleria Jednego Autora mieszcząca się w siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury w minioną środę gościła wiele znamienitych osób, które przyszły na specjalne zaproszenie pana Józefa Pitonia, znanego zakopiańskiego gawędziarza z Kościeliska, choreografa, przewodnika i ratownika tatrzańskiego, popularyzatora folkloru góralskiego, honorowego członka Związku Podhalan, znakomitego gawędziarza, autora książek oraz wielu programów góralskich dla zespołów polonijnych. Wielu zapamiętało go również jako aktora. Zagrał w "Rodzie Gąsieniców", "Trzeciej granicy" i "Legendzie Tatr".


Spotkanie w Sali Lustrzanej było uhonorowaniem 80-tej rocznicy urodzin, które szanowny Jubilat obchodzi w tym roku. Dzięki córce Agacie Pitoń, która jest historykiem sztuki w Muzeum Tatrzańskim im. Dr T. Chałubińskiego, licznie zebrana rodzina, przyjaciele i znajomi mogli zobaczyć niecodzienną wystawę, na której znalazły się pamiątki rodzinne.

Nawiązany dialog z publicznością, pełen ciepła i życzliwości dla Gościa wieczoru, przybierał chwilami humorystyczny charakter opowieści wspólnie przeżytych chwil.

Muzyka dawnych Klimków w wykonaniu Jana Karpiela Bułecki, Krzysztofa Trebuni-Tutki, Jana Zatorskiego i Stanisława Michałczaka nadała wieczorowi wspomnień niezapomnianą atmosferę.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.