PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

II Międzygimnazjalny Konkurs Biograficzny

Wtorek, 19 czerwca 2012 r.
Autor: Joanna Strączek

fot. Joanna Strączek14 czerwca w Gimnazjum nr 3 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Olczy odbył się II Międzygimnazjalny Konkurs Biograficzny dotyczący osoby bł. ks. Jerzego Popiełuszki, propagujący postać patrona szkoły. Do konkursu zgłosiło się pięć szkół: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum w ZSO, Gimnazjum przy USOR, Gimnazjum w Kościelisku i Gimnazjum nr 3, które było organizatorem.


Rywalizowały ze sobą zespoły składające się z czterech uczestników. Pierwszym etapem konkursu było sprawdzenie wiedzy teoretycznej o bł. ks. J. Popiełuszce, znajomość jego homilii oraz artykułów o nim. W drugiej części zespoły miały za zadanie wykonanie plakatu, który był interpretacją plastyczną cytatu ks. Jerzego "Życia nie da się oszu­kać, jak nie da się oszu­kać ziemi. Jeżeli wrzu­ci się w nią ple­wy, zbie­rze się chwasty". Drużyny walczyły dzielnie, wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

A tak przedstawiają się wyniki: 

I miejsce Gimnazjum Nr 3 

II miejsce Gimnazjum nr 2 

III miejsce Gimnazjum przy USOR 

IV miejsce Gimnazjum w ZSO 

V miejsce Gimnazjum w Kościelisku 

Nagrody otrzymali również najlepsi przedstawiciele z każdego zespołu: z Gimnazjum nr - 3 Klaudia Strama, z Gimnazjum nr 2 - Karolina Sieczka, z Gimnazjum przy USOR - Maria Walkosz, z Gimnazjum w ZSO - Patrycja Wadas i Gimnazjum w Kościelisku - Andrzej Słodyczka.

Konkurs przygotowali ks. Szczepan Szpoton i Joanna Strączek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.