PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Konkurs na plakat "Muzyki na szczytach"

Poniedziałek, 25 czerwca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka21 czerwca w Galerii Szkolnej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy na plakat Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na szczytach". W konkursie udział wzięli uczniowie POSA oraz Zespołu Szkół Plastycznych w Zakopanem, których prace jury oceniało w czterech kategoriach wiekowych.


- Dzięki konkursowi „Muzyka na szczytach” dotarła do kolejnego grona słuchaczy – do dzieci, młodzieży i ich rodziców. Stąd też część nagród stanowią wejściówki na nasze koncerty, na które już teraz serdecznie zapraszamy – powiedział Tomasz Sztencel, jeden z organizatorów festiwalu, który odbędzie się w dniach 15 – 22 września w Szczawnicy i w Zakopanem. 

Konkurs zorganizowała Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna wraz ze Stowarzyszeniem im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem. Koordynatorem konkursu i kuratorem wystawy była Lidia Rosińska-Podleśny. Prace oceniało Jury w składzie: Beata Marchlik-Hulbój, Anna Dziubas i Rafał Babiński – przewodniczący.

Nagrodzone prace zostaną opublikowane w książce programowej Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na szczytach", a w przyszłości trafią także na plakaty.

Była to kolejna okazja dla dzieci i młodzieży do zmierzenia się z trudną sztuką tworzenia plakatu. Co roku w Zakopanem swój dziecięcy plakat ma Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, może więc konkurs związany z „Muzyką na szczytach” również stanie się tradycją.


Wyniki Międzyszkolnego Konkursu na plakat festiwalu „Muzyka na Szczytach”

Dzieci i młodzież podzieleni byli na IV grupy wiekowe: 

I Grupa: klasy I-III

II Grupa: klasy IV-V

III Grupa: klasy VII-IX

IV Grupa: Liceum Zespołu Szkół Plastycznych

 

Nagrodzeni i wyróżnieni:

Grupa I: 

Miejsce I – Gaja Frys

Miejsce II – Wanessa Szot

Miejsce III - Jakub Dusik 

Wyróżnienia: Aleksandra Piwowar

                       Daria Kowalska

 

Grupa II: 

Miejsce I – Kacper Duda

Miejsce II – Inez Gruszka 

Wyróżnienia: Rufin Podleśny

                      Barbara Malik 

(w tej grupie nie przyznano miejsca III)

 

Grupa III:  

Miejsce I – Judyta Gustek

Miejsce II – Adam Świerczyński

Miejsce III – Paulina Słowik, Dominik Nadymus

Wyróżnienia: Kinga Dusik, Julia Frys

 

Grupa IV: 

Miejsce I  - Justyna Owsianka

Miejsce II – Sonia Nowok

Miejsce III – Natalia Mucha 

Wyróżnienia: Zuzanna Palider, Justyna Szymusiak

Poza nagrodzonymi i wyróżnionymi pracami Jury wybrało również prace do wystawy z poszczególnych grup wiekowych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My...
    40 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.