PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Koncert „Balzer – 100 lat”

Niedziela, 23 września 2012 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

fot. Anna Karpiel-SembereckaKoncert w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej w wykonaniu uczniów i absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im.Oswalda Balzera oraz zespołu Another Pink Floyd był drugą po otwarciu wystawy archiwalnych zdjęć i dokumentów imprezą w ramach obchodów 100-lecia LO im.O.Balzera zorganizowaną przez Stowarzyszenie Absolwentów im. O. Balzera w Zakopanem.


W pierwszej części koncertu usłyszeliśmy kolejno Laurę Dorociuk-Gracę z kl. III gimnazjum, Katarzynę Lassak z klasy I c, Ewelinę  Rzadkosz z klasy II e, duet absolwentów Dominikę Behounek i Piotra Stępnia oraz absolwentkę Beatę Skulską-Papp z towarzyszeniem Zuzanny Wiercioch z kl. IIIc.

Poziom koncertu zachwycał, a na szczególną uwagę i uznanie z pewnością zasługują Katarzyna Lassak i Ewelina Rzadkosz. Katarzyna Lassak, która zaśpiewała "Turn me on" - John Laudermilka  akompaniując sobie na fortepianie, a następnie brawurowo wykonała na skrzypcach “Taniec węgierski”  Johanessa Brahmsa. Zaśpiewała też własną kompozycję. Kasia jest uczennicą LO im. O. Balzera i jednocześnie uczennicą Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Targu w klasie prof. Miryńskiego.

Ewelina Rzadkosz z Poronina, członkini zespołu góralskiego „Regle” obdarzona pięknym głosem i zdolnościami aktorskimi zaśpiewała piosenkę z repertuaru Katie Melua pt."Spiders web".  Z pewnością o obu dziewczętach jeszcze nie raz przyjdzie nam usłyszeć.

Także pokolenie absolwentów zaprezentowało swój program na bardzo wysokim poziomie. Liryczna i jak zawsze pełna humoru Beata Skulska-Papp czarowała publiczność śpiewając teksty własnego autorstwa oraz arabskiego poety z X wieku, wtórowała jej siostrzenica Zuzanna Wiercioch.

W zupełnie innym stylu zaprezentował się duet „nuff-naff” oraz młodziutka Laura Dorociuk-Graca przedstawiając inne klimaty muzyczne.

W drugiej części koncertu „Balzer – 100 lat” wystąpił zespół Another Pink Floyd, przypominając słuchaczom znane przeboje słynnego zespołu, łącząc kolejne pokolenia absolwentów „Balzera”. Różne pokolenia absolwentów z przyjemnością przeniosły się w czasy swej młodości. Jak powiedział jeden z wykonawców – „zespół Pink Floyd żyje”.

Koncert dofinansowała Gmina Miasto Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk...
    25 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.