PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

"Piękne sto lat istnienia…” - wydane

Poniedziałek, 29 października 2012 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW dniu 24 października w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego odbyła się promocja książki pod tytułem:" Piękne sto lat istnienia. Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera w Zakopanem 1912-2012". Jest to kolejna, jubileuszowa inicjatywa Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera w Zakopanem.


Na spotkanie z czytelnikami, absolwentami przyszli członkowie zespołu redakcyjnego w składzie: dr Małgorzata Wonuczka - Wnuk – reaktor wydania, Małgorzata Gładoch, Barbara Święchowicz. W powstaniu książki duży udział miał również m.in. Lesław Dall i Witold Osiński. Spotkanie prowadził Maciej Krupa.

Redaktor wydania dr Małgorzata Wonuczka – Wnuk podjęła się trudnej pracy stworzenia obrazu historii liceum w dosyć krótkim czasie.  Jak to zwykle w takich sytuacjach  bywa dopiero teraz zaczynają się zgłaszać osoby, które mają do opowiedzenia swoją historię z lat szkolnych, wartą zamieszczenia w książce… 

Uprzejmie informujemy, że wszystkie wspomnienia, uzupełnienia i uwagi prosimy kierować do Stowarzyszenia. Będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.absolwencilo-zakopane.pl . Materiały te posłużą do przygotowania kolejnej jubileuszowej publikacji za… 25 – 30 lat!
 
Książka: " Piękne sto lat istnienia. Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera w Zakopanem 1912-2012" była do nabycia  na recepcji Zjazdu, w szkole przy ulicy Słonecznej, podczas uroczystych obchodów jubileuszowych.  
Zapraszamy do lektury.

Wydanie publikacji było możliwe dzięki dofinansowaniu zadania przez Gminę Miasto Zakopane. Dziękujemy. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał...
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.