PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

"Piękne sto lat istnienia…” - wydane

Poniedziałek, 29 października 2012 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW dniu 24 października w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego odbyła się promocja książki pod tytułem:" Piękne sto lat istnienia. Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera w Zakopanem 1912-2012". Jest to kolejna, jubileuszowa inicjatywa Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera w Zakopanem.


Na spotkanie z czytelnikami, absolwentami przyszli członkowie zespołu redakcyjnego w składzie: dr Małgorzata Wonuczka - Wnuk – reaktor wydania, Małgorzata Gładoch, Barbara Święchowicz. W powstaniu książki duży udział miał również m.in. Lesław Dall i Witold Osiński. Spotkanie prowadził Maciej Krupa.

Redaktor wydania dr Małgorzata Wonuczka – Wnuk podjęła się trudnej pracy stworzenia obrazu historii liceum w dosyć krótkim czasie.  Jak to zwykle w takich sytuacjach  bywa dopiero teraz zaczynają się zgłaszać osoby, które mają do opowiedzenia swoją historię z lat szkolnych, wartą zamieszczenia w książce… 

Uprzejmie informujemy, że wszystkie wspomnienia, uzupełnienia i uwagi prosimy kierować do Stowarzyszenia. Będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.absolwencilo-zakopane.pl . Materiały te posłużą do przygotowania kolejnej jubileuszowej publikacji za… 25 – 30 lat!
 
Książka: " Piękne sto lat istnienia. Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera w Zakopanem 1912-2012" była do nabycia  na recepcji Zjazdu, w szkole przy ulicy Słonecznej, podczas uroczystych obchodów jubileuszowych.  
Zapraszamy do lektury.

Wydanie publikacji było możliwe dzięki dofinansowaniu zadania przez Gminę Miasto Zakopane. Dziękujemy. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.