PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Tatry z bliska i z daleka

Poniedziałek, 12 listopada 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka9 listopada Autorska w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN otwarta została wystawa fotografii Andrzeja Śliwińskiego "Tatry z bliska i z daleka". Pokazuje ona najwyższe polskie góry w różnej skali - od dalekich kadrów krajobrazowych wykonanych z lotu samolotem aż po ujęcia makro, przy których obiektyw niemalże dotykał fotografowanego obiektu. Zdjęcia będzie można oglądać do 7 stycznia 2013 roku.


- Chciałem pokazać, że można postrzegać góry w mikro- i w makroskali. Na wystawie jest więc makrofotografia, ale też zdjęcia wykonane z samolotu, a także z okolicznych masywów górskich, a pomiędzy tymi bliskimi i dalekimi ujęciami są też zdjęcia krajobrazowe Tatr oraz dużo zdjęć przyrodniczych fauny i flory. Na zdjęciach uchwycenie są też ludzie, bo często to właśnie człowiek w odniesieniu do krajobrazu górskiego pokazuje, jak te góry są ogromne, mimo że na mapie zajmują niewiele miejsca – wyjaśniał podczas wernisażu autor wystawy Andrzej Śliwiński. 

Andrzej Śliwiński – urodził się w Zakopanem, obecnie mieszka w Poroninie. Z wykształcenia jest geografem, aktualnie pracuje jako przewodnik górski i instruktor narciarstwa. Jego przygoda z fotografią zaczęła się niespełna dziesięć lat temu - swoje pierwsze zdjęcia wykonywał w Tatrach i na Podhalu. Pasja do gór, przyrody i fotografii zaprowadziła go w różne części świata w tym do Azji i Afryki oraz do wielu państw europejskich. Po każdej z dalekich wypraw z przyjemnością wraca w Tatry. Jego zdjęcia można zobaczyć w Kwartalniku Tatry, publikacjach edukacyjnych TPN, kalendarzach, pocztówkach, czasopismach (Góry, Dzikie Życie, Magazyn Narciarski), przewodnikach turystycznych i książkach popularno-naukowych. W ciągu ostatnich lat miał kilka autorskich wystaw fotografii, uczestniczył także w wystawach zbiorowych. Zdjęcia Andrzeja Śliwińskiego można zobaczyć w zakopiańskich aptekach na Bystrem i na Kasprusiach oraz w szkolnej bibliotece L.O. im. Oswalda Balzera w Zakopanem.

Więcej zdjęć Andrzeja Śliwińskiego można obejrzeć na stronie internetowej:
www.sliwinski-foto.eu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i...
    100 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.