PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Galeria Jednego Autora - Stanisław Bachleda Żarski

Czwartek, 31 stycznia 2013 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycTatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zorganizowała kolejne spotkanie z cyklu Galeria Jednego Autora. 30 stycznia w Jasnym Pałacu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Bachledy Żarskiego. Artysta opowiadał o swojej pasji, można było obejrzeć kilkadziesiąt prac przedstawiających piękno natury oraz posłuchać muzyki w wykonaniu uczniów zakopiańskiej szkoły muzycznej.


Pomysł z muzyką był bardzo dobry, a utwory muzyczne - zwłaszcza na akordeon – ciekawe. Spotkanie prowadziła Ewa Czamańska.


Wystąpili młodzi artyści z Zespołu Szkół Artystycznych im. M. Karłowicza w Zakopanem, dzięki uprzejmości dyrektora Marka Ciesielskiego. Na akordeonach zagrali Maciej Haładyna oraz Janusz Polak. Natomiast Anna Kurek akompaniowała na fortepianie Broniowi Gępikowi, który grał na wiolonczeli.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.