PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Nagrodzono najpiękniejsze pisanki

Czwartek, 28 marca 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka27 marca Biuro Promocji Zakopanego zorganizowało konkurs na najładniejszą pisankę, który miał zachęcić dzieci do poznawania i pielęgnowania wielkanocnych zwyczajów. Pisanki można było wykonać dowolną techniką, stąd ich wielka różnorodność i oryginalność. Najmłodszym nie brakowało ciekawych pomysłów i talentu. Konkurs przeprowadzono w sali teatralnej Domu Parafialnego przy Parafii Najświętszej Rodziny.


Swoje prace zgłosiło 71 uczestników, nie tylko z Zakopanego, ale także z Czarnego Dunajca, Witowa, Kościeliska, Murzasichla i Warszawy. Oceniało je jury w składzie: Przewodniczący Krzysztof Jędrzejowski - Dyrektor TCKiS „Jutrzenka”, Andrzej Kawecki - Dyrektor Biura Promocji Zakopanego, Józef Pitoń - Regionalista, Zofia Sowa- Biuro Promocji Zakopanego.

Oczekujący na wyniki konkursu najmłodsi, a także ich rodzice, mieli okazję posłuchać ciekawych opowieści o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych, które przedstawił znany regionalista Józef Pitoń. Natomiast Dyrektor Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” Krzysztof Jędrzejowski opowiadał o sposobach tworzenia pisanek.

WYNIKI:

Laureaci w kategorii 3- 8 lat:

1 miejsce Zuzanna Maciata

2 miejsce Magdalena Staszel

3 miejsce Samuel Klamerus

Wyróżnienia: Jakub Hornik, Bartłomiej Skupień, Andrzej Polak, Jan Turski, Aleksandra Pazdur

Laureaci w kategorii 9- 17 lat:

1 miejsce Weronika Stołowska

2 miejsce Karolina Sypniewska

3 miejsce Marta Pieróg

Wyróżnienia: Sandra Śpiewak, Patrycja Pac, Julia Romaniak, Bartek Szerlowski, Klemens Skupień

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz słodkie upominki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    65 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    350 zł
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.