PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Fredro na Krupówkach i w galerii

Niedziela, 8 września 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaWczoraj odbyła się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania, poświęcona utworom Aleksandra Fredry w 220-tą rocznicę urodzin tego znanego XIX-wiecznego komediopisarza i pamiętnikarza. W tę kulturalną inicjatywę włączyło się ponad sześćset polskich miejscowości, w tym także Zakopane.


O godz. 16.00 na Krupówkach zjawili się aktorzy z Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, a także postacie Pawła i Gawła z utworu Fredry, w które wcielili się zakopiańscy wiceburmistrzowie Mariusz Koperski i Wojciech Solik. Po krótkiej inscenizacji wszyscy przenieśli się do Miejskiej Galerii Sztuki, gdzie odbyło się czytanie słynnej „Zemsty”, a także fragmentów innych utworów. Wszyscy, którzy tego dnia przynieśli ze sobą egzemplarze książek z utworami Aleksandra Fredry, mogli ostemplować je okolicznościową pieczęcią.

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, dbałość o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Rok temu w ramach akcji czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.