PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Zakopiańskie Festiwale

Niedziela, 15 września 2013 r.
Autor: Justyna Watycha

Zakopiańskie FestiwaleNa Placu Niepodległości w Zakopanem oglądać można plenerową wystawę fotografii autorstwa Anny Karpiel Sembereckiej, Piotra Korczaka i Reginy Korczak-Watychy prezentującą zakopiańskie festiwale muzyczne. Fotografie, będące treścią wystawy nie stanowią antologii wszystkich zakopiańskich festiwali. Zamysłem organizatora było ograniczenie się wyłącznie do wydarzeń muzycznych reprezentujących różne gatunki muzyki najczęściej pojawiającej się w, zarówno przedwojennej, jak i współczesnej historii miasta.


Każde z tych muzycznych spotkań odbywa się podczas innej pory roku. Obejrzeć można migawki z „Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej”, uatrakcyjniającej początkowe dni maja, sierpniowy „Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich” oraz wrześniowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. Jak widać  na zimową odsłonę muzyki, mogącej konkurować z „białym szaleństwem”, ciągle czekamy.

Organizatorami Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej oraz Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich jest Biuro Promocji Zakopanego.
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” jest wynikiem pracy Stowarzyszenia im Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.

Partnerem Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem przy zorganizowaniu powyższej wystawy jest Biuro Promocji Zakopanego

 
Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IAniołek mały IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.