PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Zakopiańskie Festiwale

Niedziela, 15 września 2013 r.
Autor: Justyna Watycha

Zakopiańskie FestiwaleNa Placu Niepodległości w Zakopanem oglądać można plenerową wystawę fotografii autorstwa Anny Karpiel Sembereckiej, Piotra Korczaka i Reginy Korczak-Watychy prezentującą zakopiańskie festiwale muzyczne. Fotografie, będące treścią wystawy nie stanowią antologii wszystkich zakopiańskich festiwali. Zamysłem organizatora było ograniczenie się wyłącznie do wydarzeń muzycznych reprezentujących różne gatunki muzyki najczęściej pojawiającej się w, zarówno przedwojennej, jak i współczesnej historii miasta.


Każde z tych muzycznych spotkań odbywa się podczas innej pory roku. Obejrzeć można migawki z „Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej”, uatrakcyjniającej początkowe dni maja, sierpniowy „Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich” oraz wrześniowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. Jak widać  na zimową odsłonę muzyki, mogącej konkurować z „białym szaleństwem”, ciągle czekamy.

Organizatorami Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej oraz Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich jest Biuro Promocji Zakopanego.
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” jest wynikiem pracy Stowarzyszenia im Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.

Partnerem Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem przy zorganizowaniu powyższej wystawy jest Biuro Promocji Zakopanego

 
Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.