PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

"Giewont" - Posiady w Białej Izbie

Wtorek, 17 września 2013 r.
Autor: Jadwiga Bojda

"Giewont" - Posiady w Białej IzbieW związku z tegorocznymi obchodami święta ulicy Strążyskiej, w Białej Izbie odbyły się posiady których tematem był Giewont. Spotkanie otwierało wystawę prac dzieci, które brały udział w konkursie „Giewont” i przedstawiały w nim w jaki sposób postrzegają ten szczyt.


Podczas posiad, o Giewoncie opowiadał znany przewodnik i ratownik TOPR – Jerzy Bortnik, który na Giewoncie był ponad 100 razy i jak sam mówi pierwszą grupę wycieczkową zaprowadził na ten szczyt w wieku 13 lat. Przewodnik przybliżył gościom historię krzyża na Giewoncie, opisał wszystkie możliwe drogi prowadzące na szczyt oraz błędy jakie popełniają turyści wychodzący w góry na przykład w tenisówkach.

Bardzo kameralna atmosfera spotkania sprzyjała żartobliwym historiom opowiadanym zarówno przez Pana Jerzego jak i przybyłych na spotkanie gości z Sopotu. Wszystkie przytaczane opowieści, - wesołe ale również tragiczne, związane były z Tatrami i przede wszystkim bohaterem spotkania – Giewontem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IAniołek średni IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Lampka nocna z parzenicąLampka nocna z parzenicąLampka nocna z naniesionym na kloszu motywem ludowym (po dwóch stronach klosza) w kolorze czarnym, malowanym ręcznie. Klosz w kolorze kremowym. Podstawa lampki...
    120 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.