PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Literackie Zakopane

Poniedziałek, 21 października 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaOstatni dzień Festiwalu „Inspirowane górami…” poświęcony został literaturze. Aktorzy Teatru Witkacego przedstawili w formie spektaklu tekst „Cudzoziemskim okiem: Zakopane, Jaworzyna i Tatry…” autorstwa angielskiego podróżnika Aleksandra H. Hutchinsona, który pod koniec XIX wieku odwiedził Zakopane.


W Miejskiej Galerii Sztuki wystąpili: Krzysztof Najbor, Adrianna Jerzmanowska, Andrzej Bienias, Krzysztof Łakomik i Jerzy Chruściński.

Podczas zainscenizowanego śniadania w salonie angielskiego lorda toczyła się rozmowa o podróży do Zakopanego i w Tatry, dzięki której publiczność mogła poznać ówczesne realia i zwyczaje tutejszej ludności, a także odczuć zachwyt podróżników na widok gór i tatrzańskiej przyrody. W relację wpleciona została także doza angielskiego humoru oraz ciekawy pokaz kulinarny.    

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIAniołek mały IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.