PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Barbara Gąsienica Giewont i Jacek Walczak

Wtorek, 4 lutego 2014 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

Barbara Gąsienica Giewont i Jacek WalczakW Grand Hotelu Stamary 31 stycznia 2014 roku można było posłuchać piosenek poetyckich w wykonaniu Basi Gąsienicy – Giewont przy akompaniamencie Walentyna Dubrovskiego i uczestniczyć w wernisażu wystawy "Oczy dzieci świata" autorstwa Jacka Walczaka. Spektakl został zorganizowany przez artystów Sceny A2 Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.


Basia Gąsienica Giewont jest studentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Gra na skrzypcach i fortepianie, a także komponuje. Mając 13 lat, zaśpiewała w Moim pocieszeniu, płycie nagranej przez Andrzeja Brandstaettera. W 2010 roku wystąpiła u boku Grzegorza Turnaua na płycie Fabryka klamek. Zdobyła Grand Prix na międzynarodowym konkursie piosenki Edith Piaf. Jest również podwójną laureatką Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, jak i wielu innych Festiwali Piosenki Artystycznej w Polsce. W tym roku, na rynku muzycznym pojawiła się jej płyta z  piosenkami Andrzeja Zarzyckiego, na której również można usłyszeć Basię.

Jacek Walczak Kierpcok – łodzianin z urodzenia, zakopiańczyk z wyboru. Z wykształcenia inżynier. Z aktywności codziennej i zamiłowania historyk-samouk zafascynowany kulturami przedkolumbijskimi  Ameryki Łacińskiej, antycznymi kulturami ludów Indochin, a także, albo przede wszystkim, Tatrami i góralszczyzną Podhala. Przy okazji taternik, przewodnik, pilot wycieczek, fotograf, czasami gawędziarz i autor książek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z...
    25 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.