PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Barbara Gąsienica Giewont i Jacek Walczak

Wtorek, 4 lutego 2014 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

Barbara Gąsienica Giewont i Jacek WalczakW Grand Hotelu Stamary 31 stycznia 2014 roku można było posłuchać piosenek poetyckich w wykonaniu Basi Gąsienicy – Giewont przy akompaniamencie Walentyna Dubrovskiego i uczestniczyć w wernisażu wystawy "Oczy dzieci świata" autorstwa Jacka Walczaka. Spektakl został zorganizowany przez artystów Sceny A2 Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.


Basia Gąsienica Giewont jest studentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Gra na skrzypcach i fortepianie, a także komponuje. Mając 13 lat, zaśpiewała w Moim pocieszeniu, płycie nagranej przez Andrzeja Brandstaettera. W 2010 roku wystąpiła u boku Grzegorza Turnaua na płycie Fabryka klamek. Zdobyła Grand Prix na międzynarodowym konkursie piosenki Edith Piaf. Jest również podwójną laureatką Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, jak i wielu innych Festiwali Piosenki Artystycznej w Polsce. W tym roku, na rynku muzycznym pojawiła się jej płyta z  piosenkami Andrzeja Zarzyckiego, na której również można usłyszeć Basię.

Jacek Walczak Kierpcok – łodzianin z urodzenia, zakopiańczyk z wyboru. Z wykształcenia inżynier. Z aktywności codziennej i zamiłowania historyk-samouk zafascynowany kulturami przedkolumbijskimi  Ameryki Łacińskiej, antycznymi kulturami ludów Indochin, a także, albo przede wszystkim, Tatrami i góralszczyzną Podhala. Przy okazji taternik, przewodnik, pilot wycieczek, fotograf, czasami gawędziarz i autor książek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.