PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Czas na muzykę klasyczną w dobrym wykonaniu

Czwartek, 5 czerwca 2014 r.
Autor: Adam Kitkowski

Czas na muzykę klasyczną w dobrym wykonaniuCzerwcowy wieczór, kościół św. Krzyża w Zakopanem zapełnia się publicznością. Za chwilę wystąpi po raz pierwszy pod Giewontem Chór i Orkiestra Uniwersytetu Portsmouth z Anglii. Wykonawcy przygotowali ambitny program – od pieśni Gustawa Holsta i utwory wokalne XIX - wiecznych kompozytorów angielskich do utworu na orkiestrę Alice Mary Smith Symphony in A minor. Orkiestra symfoniczną dyrygował Colin Jagger, natomiast chór poprowadził George Burrows.


Ten program został niezwykle ciepło przyjęty przez publiczność, wśród której byli m. in.: ksiądz prałat Stanisław Szyszka, starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski, wieceprzewodniczący Rady Miasta Zakopanego Marek Trzaskoś.  Szczególnie podobały się dwie pieśni: Cecilii McDowall: Ave Maris Stella i Johna Tavenera Song for Athene. Zespół z Anglii w tych dniach jest na tournee po Polsce. Kilka dni temu występował w Miechowie, 4 czerwca w Zakopanem, w tym tygodniu wystąpi jeszcze w Krakowie.

Koncert inauguracyjny rozpoczął XV edycję  imprezy „Koncerty w Zakopanem - wiosna, lato 2014”. Tegoroczny cykl wydarzeń artystycznych poświęcony jest zakopiańskiej rodzinie Pawlikowskich.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Tatrzańskiego Klubu Niezależnych, a partnerami – Starostwo Tatrzańskie i Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury. Następny koncert odbędzie się 29 czerwca b.r. w sanktuarium M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.