PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Koncert Kapeli Hanki Wójciak

Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka16 sierpnia w zakopiańskim Kinie „Sokół” odbył się koncert Kapeli Hanki Wójciak promujący debiutancki album „Znachorka”. Zgodnie z rekomendacją Muńka Staszczyka muzyka zostawiała łzy i ciarki na plecach. Koncert, żywiołowy i liryczny zarazem, pełen był emocji i wzruszeń, tym bardziej że wokalistka wystąpiła przed swoją publicznością, w rodzinnym mieście. Wśród przybyłych było wielu jej przyjaciół znajomych i rodzina. Sala wypełniła się niemal po brzegi.


Kapela zaprezentowała utwory z debiutanckiej płyty Znachorka, a także kilka nowych kompozycji. Nie obyło się także bez bisów. Po koncercie Hanka Wójciak spotkała się z publicznością i podpisywała płyty.

Pochodząca z zakopiańskiej Olczy Hanka Wójciak to wokalistka, autorka tekstów i melodii, współautorka muzyki i aranżacji wszystkich piosenek, które znalazły się na płycie. Jest niekwestionowaną liderką, twarzą i duszą Kapeli.
Muzyka zespołu to autorskie pieśni inspirowane kulturą górali podhalańskich i muzyką etniczną innych zakątków świata. Można w nich odnaleźć echa muzyki orientalnej i celtyckiej, śpiew rodem z Mongolii i Tuvy, połamane rytmy, czy wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym.

Dzięki niezwykle charyzmatycznej liderce i utalentowanym muzykom, którym – co widać – wspólne granie i improwizowanie sprawia ogromną radość, to muzyka która szczególnej mocy nabiera podczas koncertów. Muzyka kolorowa i żywiołowa, będąca wypadkową temperamentu i talentu Hanki i doświadczeń wszystkich muzyków Kapeli. 

Kapela Hanki Wójciak w Zakopanem zagrała w składzie: Hanka – śpiew; Tomasz Czaderski - instrumenty perkusyjne; Jacek Długosz – gitara; Mateusz Frankiewicz – kontrabas; Tomasz Pawlak – skrzypce; Urszula Stosio - mandola (gościnnie).

Organizatorem koncertu był Urząd Miasta Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm...
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.