PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Debata i artystyczne spotkania na szczytach!

Czwartek, 11 września 2014 r.
Autor: Ada Ginał-Zwolińska

Debata i artystyczne spotkania na szczytach!6. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka na Szczytach zaprasza nie tylko na wydarzenia koncertowe, ale też na spotkania z artystami w niepowtarzalnej scenerii Domu pod Jedlami oraz szereg imprez towarzyszących, w tym m.in. debatę pt. „Muzyka – Nauka – Religia“. - Festiwal ma ambicje nie tylko prezentować to, co w sztuce, muzyce najciekawsze, ale też integrować festiwalową publiczność i prowokować do dyskusji – mówi Tomasz Sztencel z Rady Programowej Muzyki na Szczytach.


13 września o godz. 15.00 w Domu pod Jedlami rozpocznie działalność festiwalowy „Klub rozmów na szczytach“. Z publicznością spotkają się gwiazdy wieczornego Koncertu Inauguracyjnego w Kościele św. Krzyża: Roxanna Panufnik, kompozytorka, córka Andrzeja Panufnika oraz legendarny The Brodsky Quartet.
14 września o godz. 12.00 w tym samym miejscu będzie można porozmawiać z artystami związanymi ze światową prapremierą spektaklu „Clarissima“ w Teatrze Witkacego – Justyną Bargielską, Tomaszem Cyzem, Aleksandrą Justą oraz Markiem Brachą.
15 września o godz. 19.00 w Kinie Sokół, gościem Klubu będzie Katarzyna Marczak. Odbędą się też pokazy filmów: „Pan od muzyki“ w reż. Ch. Barratiera oraz „Rytm to jest to“ (fragmenty) w reż. Th. Grube i E. S. Lanscha.
16 września o godz. 12.00 do Domu pod Jedlami zawitają Lily Maisky i Grzegorz Kotów.
17 września o godz. 12.00 z publicznością spotkają się tam: Fluent Ensemble i Trio BLUette.
19 września o godz. 12.00 w Domu pod Jedlami pojawi się kolejna festiwalowa gwiazda – Apollon Musagete Quartett.
Na finał festiwalu 20 września o godz. 15.00 (Dom pod Jedlami) odbędzie się spotkanie z Lady Camillą Panufnik, Pawłem Mykietynem oraz dyrygentem koncertu zamykającego Festiwal – Jean-Luc Tingaudem.

Spotkania „Klubu rozmów na szczytach“ poprowadzą: Agata Kwiecińska z Narodowego Instytutu Audiowizualnego oraz Marcin Majchrowski z Programu II Polskiego Radia.

18 września o godz 16.00 w sali teatralnej Kościoła św. Rodziny odbędzie się debata pt. „Muzyka – Nauka – Religia“, w której wezmą udział: ks. prof. Tomasz Dąbek z klasztoru Benedyktynów w Tyńcu, prof. Robert Piłat z Instytutu Filozofii UKSW w Warszawie oraz dr Marcin Trzęsiok z Akademii Muzycznej w Katowicach. Dyskusję poprowadzi Agata Kwiecińska.

Festiwalowi towarzyszyć będą trzy wystawy:

PRZED/PO – wystawa fotografii Magdy Hueckel (do 30.09), Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny, ul. Oswalda Balzera 15
MUZYCZNE UNIESIENIA – wystawa prac Magdaleny Gądek-Posadzki (do 21.09), Muzeum K. Szymanowskiego w willi „Atma“ Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, ul. Kasprusie 19
PASTELE – wystawa obrazów Sławka Grucy (do 30.09), Kawiarnia im. H. Modrzejewskiej Hotel Morskie Oko, ul. Krupówki 30, oprawa muzyczna: Cracow Clarinet Quartet.

Publiczność zapraszamy do KAWIARNI FESTIWALOWEJ usytuowanej na I piętrze Kawiarni im. H. Modrzejewskiej Hotel Morskie Oko, ul. Krupówki 30.

W tym samym miejscu będzie działać BIURO PRASOWE festiwalu:
13 – 17 września, godz. 16-18
18 września, godz. 12-14
19-20 września, godz. 16-18

Bilety dostępne są w:
Punkcie Informacji Turystycznej, ul. Kościeliska 7, tel.: +48 (18) 20 120 04
Centrum Informacji Turystycznej, ul. Kościuszki 17, tel.: +48 (18) 20 122 11
W trakcie Festiwalu bilety będzie można kupić w miejscach imprez festiwalowych na godzinę przed ich rozpoczęciem.


6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach“ potrwa w Zakopanem od 13 do 20 września 2014 r. Głównym Partnerem Festiwalu jest Województwo Małopolskie. Małopolska. I wszystko gra!

Honorowy Patronat nad Festiwalem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Patronat nad wydarzeniem sprawują również: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Kardynał Stanisław Dziwisz, Starosta Powiatu Tatrzańskiego Andrzej Gąsienica-Makowski oraz Burmistrz Miasta Zakopanego Janusz Majcher.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Miasta Zakopane w partnerstwie z Biurem Promocji Zakopanego.

Sponsorzy: ZEW Niedzica Srebrny Sponsor, Bank Zachodni WBK, Tauron Polska Energia, BP Polska oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Partnerami festiwalu są: Biuro Promocji Zakopanego, Instytut Adama Mickiewicza i CULTURE.pl, Narodowy Instytut Audiowizualny, British Council, Instytut Muzyki i Tańca, Hotel Nosalowy Dwór, Kino SOKÓŁ, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem - oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, Stowarzyszenie Dom pod Jedlami, Parafia Tatrzańska św. Krzyża, Kościół św. Rodziny, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum, Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno- Rehabilitacyjny, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, YAMAHA, firma LAVARD, “Angela” Przedsiębiorstwo Andrzej Stoch oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury.
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP Kraków, Polskie Radio Program II, Radio Kraków, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Podhalański, Karnet, ZakopanedlaCiebie.pl, INFOGRAM oraz Podhalański Serwis Informacyjny WATRA. Wsparcie redakcyjne RMF Classic.

Program oraz informacje o festiwalu:

www.muzykanaszczytach.com

www.facebook.com/MuzykaNaSzczytach

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.