PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Wiadomości z „Górki”

Niedziela, 14 grudnia 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

Wiadomości z „Górki”W ostatnią niedzielę w kościele ojców Jezuitów na „Górce” pojawiła się trzecia rzeźba Antoniego Rząsy. Tym razem jest to „Anna Samotrzecia”. Na potrzeby liturgiczne okresu Adwentu pojawiające się do tej pory dzieła rzeźbiarza nazwano „WIARA”, „NADZIEJA”, „RADOŚĆ”. Ostatnia prezentowana rzeźba pojawi się w ostatnią niedzielę Adwentu. Adwentowa liturgia słowa i rzeźby Antoniego Rząsy stanowią osnowę na której utkane są codzienne refleksje, w których biorą udział uczestnicy mszy roratnich na „Górce”. Prezentowane prace można oglądać a krótkie refleksje na ich temat przeczytać - codziennie do 26. Grudnia - w godzinach otwarcia kościoła na „Górce”.


Także w ostatnią niedzielę po mszach św. o godz. 10.00 i  12.00 wierni i odwiedzający kościół Jezuitów mogli wysłuchać historii o twórczości artystów, których prace zdobią wnętrze kościoła. Prezentację przygotowała i przedstawiła pani Helena Agata Pitoń - kierownik działu sztuki Muzeum Tatrzańskiego. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców. Uczestnicy prezentacji mogli zobaczyć detale dzieł, które na co dzień można widzieć z odległości nawy głównej. Jak się okazuje prace wielu wybitnych twórców związanych z Podhalem i jezuitami znajdują się w kościele na „Górce”.
Oba wydarzenia powstały w ramach Ignacjańskich Spotkań ze Sztuką.

Pozdrawiamy i zapraszamy. Jezuici z „Górki”

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm...
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.