PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Sala koncertowa w Zakopanem – tożsamość, wartości i emocje

Sobota, 4 kwietnia 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

Sala koncertowa w Zakopanem – tożsamość, wartości i emocjeDyskusja o potrzebie budowy sali koncertowej w Zakopanem trwa. Tym razem spotkanie zorganizowane przez Danutę Sztencel odbyło się w Grand Hotelu Stamary. Mimo Wielkiej Soboty, na wielkanocne spotkanie przybyło sporo zaproszonych gości, w tym kilkoro członków Honorowego Komitetu Budowy Sali Koncernowej. W trakcie dyskusji prawie każda wypowiedz wnosiła coś nowego i była interesująca. Po dużym sukcesie inwestycyjnym jakim było wybudowanie sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach poprzeczka dla projektantów i akustyków została podniesiona. Po tym spotkaniu stało się jasne, że pod Giewontem jest potrzebna sala koncertowa budowana od podstaw jako... sala koncertowa.


Powinna być usytuowana w pobliżu centrum, gdzie najlepiej będzie tworzyła nowa jakość kulturalną. Cykle koncertów, czy stałe festiwale muzyczne na których będą występowali najwybitniejszy artyści przyczynią się do powstania produktu wysokiej jakości.

Ciag dalszy działań wokół budowy sali koncernowej zapewne nastąpi i należy mieć nadzieję, że zakończy się otwarciem nowocześniej, świetnej akustycznie świątyni sztuki, do której chętnie przyjadą najlepsze orkiestry i wybitni wirtuozi. Narodzi się marka, czyli tożsamość, wartości i emocje. A mieć markę - to świetna sprawa! Być może odżyje duch dawnego Zakopanego?

 

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.