PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„MUZYCZNA FIVE O'CLOCK u pani Marii Witkiewiczowej”

Poniedziałek, 8 czerwca 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

„MUZYCZNA FIVE O'CLOCK u pani Marii Witkiewiczowej”7 czerwca w zakopiańskim Hotelu Belvedere odbył się – jak zawsze niezwykły - koncert zatytułowany „MUZYCZNA FIVE O'CLOCK u pani Marii Witkiewiczowej” Wykonano - zgodnie z programem- dwa szkice muzyczne Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zaśpiewał chór "Cepculek", który Maria Witkiewiczowa prowadziła w Zakopanem a Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyr. Agnieszki Kreiner zagrała utwory kompozytorów z przełomu wieków XIX i XX. Nie zbrakło sabałowych gadek i nut. Słowo należało do Jagi Siemaszko i Franciszka Bachledy-Księdzularza a sabałowe nuty wyczarowali muzykanci ze Świętojańskiej Kapeli Klimatycznej z Janem Karpielem Bułeckom na czele. Spotkanie w eleganckiej Sali Marszałka Józefa Piłsudskiego kapitalnie prowadził dr Maciej Pinkwart. Ciekawy scenariusz napisała Agnieszka Kreiner.


W ogóle klimatycznie się zrobiło w Belvedere za sprawą wspomnień i muzyki sprzed lat kilkudziesięciu. Temperatura na zewnątrz też jakby oszalała i bliska była klimatowi dzikiej Afryki.

Przypomnijmy wszystkich wykonawców:

Wykonawcy: Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyr. Agnieszki Kreiner​.
Chór "Cepculek" pod dyr. Mirosławy Lubowicz​
Bartek Łącki i Grzegorz K. Nowak - fortepian
Błażej Michna - altówka
Franciszek Bachleda-Księdzularz jako Sabała
Jaga Siemaszko jako Maria Witkiewiczowa
Świętojańska Kapela Klimatyczna: Jana Karpiel-Bułecka - prym, Zofia Ziach, Katarzyna Pawlikowska, Katarzyna Trebunia - sekund, Rafał Michalski - basy

Scenariusz: Agnieszka Kreiner

Prowadzenie: dr Maciej Pinkwart

Organizator: Burmistrz Miasta Zakopane

Partnerzy: Hotel „Belvedere”, Biblioteka Kórnicka, Tatrzańska Fundacja Muzyczna.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.