PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Geotermia w życiu Maorysów - rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii”

Sobota, 27 czerwca 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

„Geotermia w życiu Maorysów - rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii”23 czerwca w zakopiańskiej „Białej izbie” Związek Podhalan Oddział Zakopane zorganizował kolejne posiady. Za egotycznym tytułem spotkania „„Geotermia w życiu Maorysów - rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii” kryła się ciekawa opowieść dr hab. inż. Beaty Kępińskiej o poszanowaniu tradycji i przyrody na tej niezwykłej wyspie, oraz o mądrości jej mieszkańców. Dr hab. inż. Beata Kępińska urodziła się w Zakopanem. Tutaj ukończyła Liceum Ogólnokształcące im.Oswalda Balzera. Od lat jest cenionym i angażowanym w różne przedsięwzięcia naukowe specjalistą w dziedzinie wykorzystania energii geotermalnej i - jak zdradziła uczestnikom spotkania dr Małgorzata Wnuk - trudno było znaleźć w jej kalendarzu miejsce na zorganizowanie wtorkowego spotkania. dr hab. inż. Beata Kępińska, prof. nadzw. IGSMiE PAN. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego, pracownik naukowy Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN oraz wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej.


Absolwentka i wykładowca Programu Szkolenia Geotermalnego ONZ na Islandii. W latach 2007 – 2011 pracownik naukowy AGH Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska. Od wielu lat zaangażowana w badania i prace nad warunkami występowania i wykorzystaniem energii geotermalnej na Podhalu i w innych rejonach kraju. Autorka i współautorka wielu publikacji krajowych i międzynarodowych oraz opracowań i projektów dotyczących zasobów i wykorzystania energii geotermalnej. Uczestniczka krajowych i międzynarodowych projektów naukowo-badawczych dotyczących różnorodnych aspektów energii geotermalnej. W latach 2005 – 2010 członek Zarządu Międzynarodowej Asocjacji Geotermalnej (IGA), członek Komitetów Sterujących Światowego Kongresu Geotermalnego 2010 Indonezja/Bali oraz Światowego Kongresu Geotermalnego 2015 Australia. Od 2010 r. członek Forum Europejskiej Gałęzi Międzynarodowej Asocjacji Geotermalnej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.