PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Zabawy ładne, zabawy brzydkie” Krzysztofa Michno w Galerii Kancelarii „Pod Papugami”

Poniedziałek, 29 czerwca 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

„Zabawy ładne, zabawy brzydkie” Krzysztofa Michno w Galerii Kancelarii „Pod Papugami”25 czerwca po raz kolejny zakopiańska Galeria Kancelaria „Pod Papugami” mieszcząca się w Kancelarii Adwokackiej Mecenas Małgorzaty Górbiel i Mecenasa Krzysztofa Wróbla zorganizowała wernisaż wystawy. Tym razem gościem Galerii był Krzysztof Michno , który zaprezentował szereg intrygujących , bajecznie kolorowych obrazów pod wspólnym tytułem ”Zabawy ładne, zabawy brzydkie”.


Krzysztof Michno, rzeźbiarz, rysownik, filmowiec dokumentalista.

Krzysztof Michno urodził się w 1956 r. w Krakowie. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Rysownik, grafik, reportażysta, scenarzysta, podróżnik. Współpracował z TVP przy realizacji filmów dokumentalnych, jest autorem licznych scenariuszy telewizyjnych m.in. "Gdzie ja idę, Wy kiedyś pójdziecie" - film z udziałem ks. prof. J. Tischnera.
O sobie Krzysztof Michno pisze tak: "Rysunek jest mi formą bodaj najbardziej osobistą, najbliższą i być może ze względu na niekonieczne rozbudowywanie pracowni, pozwalającą na zapisywanie w dowolnym miejscu i czasie tego co potrzebuję. (..).Na wiele pytań szukam odpowiedzi. Staram się realizować kolejne stawiane sobie zadania czy to w zakresie rysunku czy innych dyscyplin. Myślę, że jeszcze przede mną kawałek drogi i staram się go przejść możliwie najefektywniej... Nieskończenie uczę się chodzić po świecie".

Z tego chodzenia po świecie wyszedł powrót do ukochanego Zakopanego. Tam z przyjaciółmi "odnowił" Towarzystwo Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej i współtworzy SCENĘ A2 nie zaniedbując jednak rzeźby i rysunku.(  źródło: http://www.nowotnyart.pl)

Kancelaria Adwokacka Mecenas Małgorzaty Górbiel istnieje na rynku
usług prawniczych w Zakopanem od 1992 r. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki...
    100 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.