PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

„Szlakiem Skaldów” w Galerii U Wnuka

Środa, 18 listopada 2015 r.
Autor: Piotr Kyc, Małgorzata Wonuczka-Wnuk

„Szlakiem Skaldów” w Galerii U Wnuka18 listopada w Galerii „U Wnuka” mieszczącej się w najstarszej zakopiańskiej restauracji przy ulicy Kościeliskiej miała miejsce promocja książek „Szlakiem Skaldów” i „Boże Narodzenie z muzyce Skaldów”. Byli i autorzy: Marek Bielacki i Jarosław Fischbach. Bez muzyki się nie obeszło. Grano i śpiewano utwory tego najstarszego polskiego zespołu, który do dzisiaj porywa słuchacza głównie za sprawą muzyki tworzonej przez Andrzeja Zielińskiego i słów autorstwa wybitnych poetów, jak Ernesta Brylla a przede wszystkim Leszka Aleksandra Moczulskiego. Grał Tomasz Wolak a śpiewała Agnieszka Zielińska i ...cała publiczność!


Folkowej nutki i uroku podczas środowego wieczoru „U Wnuka” dodała obecność kapeli rodziny Lassaków z Janem Karpielem Bułecką.

Gospodynią wieczoru była dr Małgorzata Wonuczka – Wnuk.


Jarosław Fischbach jest geografem, podróżnikiem, organizatorem i uczestnikiem wielu egzotycznych wypraw. Jest autorem książek Polskim szlakiem przez Amerykę Południową (promocja książki odbyła się w restauracji „U Wnuka” w roku 2010) oraz O jeden ląd za daleko (2015), a także wielu reportaży. Wielki fan zespołu „Skaldowie”.

Dr Marek Bielacki jest pracownikiem naukowym Katedry Dramatu i Teatru Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego. Jest badaczem kultury muzycznej i teatralnej (ze szczególnym uwzględnieniem dawnych i współczesnych form teatru muzycznego); historykiem muzyki jazzowej i rockowej; członkiem Polskiego Towarzystwa Historyków Teatru. Był wykładowcą Uniwersytetu w Amsterdamie. Jest autorem pierwszej w Polsce monografii musicalu Musical. Geneza i rozwój formy dramatyczno muzycznej oraz współautorem kilkunastu innych książek a także autorem licznych studiów, analiz, szkiców, esejów i recenzji, publikowanych w periodykach naukowych,w czasopismach specjalistycznych i w pismach popularnych. Jest twórcą filmowym i radiowym – redaktorem scenariuszy kilkunastu filmów telewizyjnych, poświęconych dziejom kultury muzycznej i historii teatru, oraz autorem około 170 muzycznych audycji radiowych.

Agnieszka Zielińska – córka Andrzeja Zielińskiego jest muzykiem i wokalistką.

Tomasz Wolak – Muzyk, organista w kościele kolejowym. Lider zespołu Tomasz Wolak Rock Band. Chórzysta – śpiewa tenorem w chórze im. Jana Pawła II. Pasjonat rocka progresywnego.

Wielki patriota – organizuje koncerty upamiętniające historyczne wydarzenia. Miłośnik i bodaj największy sądecki fan Skaldów.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i...
    100 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.