PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Sylwestrowa Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna

Piątek, 1 stycznia 2016 r.
Autor: Piotr Korczak

Sylwestrowa Tatrzańska Orkiestra KlimatycznaJuż po raz 12 mieszkańcy Zakopanego i wypoczywający pod Giewontem turyści świętowali nadejście Nowego Roku z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną. W kinie Sokół odbył się tradycyjny koncert sylwestrowy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była muzyka kompozytorów słowianśkich. W repertuarze koncertu, obok znanych i lubianych utworów, jak „Życzenie” Chopina, Trepak z baletu „Dziadek do orzechów” Czajkowskiego, "Kalinka" i "Oczy czarne", znalazły się fragmenty mniej popularnych kompozycji przede wszystkim z kręgu kultury rosyjskiej...


„Pieśń arabska z suity „Szeherezada” Rimskiego-Korsakowa, „Stary zamek” z cyklu „Obrazki z wystawy” Mussorgskiego, czy  Aria Gremina z opery „Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego. 

Orkiestrze towarzyszyli soliści: Joanna Bogdańska i Leszek Solański.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.