PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Zakopane

Kultura

Wierchowe spotkania

Środa, 12 lipca 2017 r.
Autor: Monika Pitoń

Wierchowe spotkania8 i 9 lipca 2017 roku odbyły się dwa koncerty z cyklu "Wierchowe spotkania" w których wystąpili podopieczni Fundacji Pro Artis. Niezwykle uzdolnieni młodzi ludzie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności wspierani przez pierwszoplanowe gwiazdy polskiej estrady: Grzegorza Turnaua, Kasię Wilk, Sławka Uniatowskiego, Janusza Radka, Gosię Bernatowicz, Adama Krylika, Halinę Frąckowiak, Jarosława Płocicę -Jaro i Kasię Klich.


W sobotnim koncercie akompaniował Zespół Adama Sztaby, Orkiestra Klimatyczna i Hajlandery pod batutą Adama Sztaby I Agnieszki Kreiner. Koncert odbył się w gościnnych progach Nosalowego Dworu.
W niedzielę, w sali Centrum Kongresowego "Gerlach", w niezwykle żywiołowym koncercie, zaprezentowała się Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod batutą Agnieszki Kreiner, zespoły Turnioki i Hajlandery oraz, oczywiście, podopieczni Fundacji Pro Artis.
Koncerty prowadzili: Anna Dymna, Kasia Klich, Paweł Loroch i Marcin Zubek.
Parę Prezydencką, która objęła patronat honorowy nad "Wierchowymi Spotkaniami", reprezentował Wojciech Kolarski - Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, który z okazji jubileuszu odczytał list, a także przekazał upominki dla podopiecznych Fundacji.
Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis, założona przez Małgorzatę i Andrzeja Brandstatterów, skupia wokół siebie dzieci i młodzież z Podhala, a także z innych stron Polski. Podopieczni Fundacji są w różnym wieku, pochodzą z różnych regionów, niektórzy z nich to osoby niepełnosprawne. Wszystkich łączy wspólna pasja - śpiewanie. Mają wielki talent, interesuje ich muzyka , chcą poznawać kulturę i folklor góralski. W tych wysiłkach wspierają ich ludzie estrady, polskiej i podhalańskiej, ludzie wielkiego serca. Stworzone wspólnie wyjątkowe interpretacje muzyczne, wzbudziły wśród publiczności olbrzymie wzruszenie i podziw. Kolejny raz wszyscy przekonaliśmy się o sile przyjaźni, o tym, że trzeba i warto przekraczać swoje bariery i ograniczenia, "nawet gdy do zamkniętych musisz pukać drzwi ", jak brzmiały słowa jednej z piosenek wykonywanych na koncercie. Oby te drzwi zawsze się otwierały bo efekty są wspaniałe!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.