PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Sezon zimowy rozpoczęty

Wtorek, 15 grudnia 2009 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Sezon zimowy rozpoczętyW Zakopanem 14 grudnia uroczyście rozpoczęto sezon zimowy. Tradycyjnie już w tym wydarzeniu uczestniczyła delegacja z partnerskiego miasta Sopot. W Aquaparku symbolicznie wymieniono deskę windsurfingową na snowboardową.


Władze obu miast reprezentowane przez burmistrza Zakopanego Janusza Majchra oraz prezydenta Sopotu Jacka Tarnowskiego podpisały przy tej okazji umowę o dalszej, nieprzerwanej współpracy.
Przypomnijmy, że współpraca z Sopotem trwa już 50 lat. Natomiast od kilku lat włącza się w nią również firma PKP Intercity. Biuro Promocji Zakopanego oraz Gmina Miasta Sopot objęły patronatem pociąg relacji Gdynia Główna – Zakopane o znaczącej nazwie „Krupówki – Monciak”. Pociąg ten bezpośrednio łączy oba miasta partnerskie i jest symbolem nieustannej i coraz ściślejszej współpracy oraz służy ich promocji.
Trwająca od lat współpraca partnerska Zakopanego i Sopotu skupia się na wymianie doświadczeń dotyczących ruchu turystycznego oraz promocji obu miast, wymianie kulturalnej, wizytach studyjnych radnych i urzędników obu miast. Jednym z jej efektów było także przeprowadzenie w ubiegłe wakacje akcji Orange Kino Letnie. Najlepsze hity filmowe wyświetlane codziennie po zachodzie słońca, przez dwa miesiące wakacji, przyciągały na sopockie molo i w pobliże zakopiańskich Krupówek tysiące kinomanów.
W związku z uroczystym otwarciem sezonu oraz wizytą delegacji z Sopotu zaplanowano jeszcze kilka wydarzeń. 14 grudnia rozegrano wspólny turniej bowlingowy w kręgielni zakopiańskiego AquaParku, natomiast 15 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się jazzowy koncert na Krupówkach przy Oczku Wodnym, a po nim uroczyste zapalenie lampek na choince przy Krupówkach przez władze obu partnerskich miast. Natomiast o godz. 19.00 rozpocznie się mecz piłki nożnej w Zakopiańskim Centrum Edukacji na Kasprusiach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.