PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Ptaki Polski w obiektywie członków Nikon Klub Polska

Poniedziałek, 25 stycznia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym TPN odbył się wernisaż wystawy "Ptaki Polski". Ta niezwykła wystawa prezentuje dorobek członków Stowarzyszenia Nikon Klub Polska w dziedzinie fotografii ptaków żyjących na wolności w Polsce i składa się z pięćdziesięciu fotografii wykonanych przez jedenastu autorów.


Kiedy popatrzymy na nasz krajobraz, to najbardziej ożywiającym elementem faunistycznym są właśnie ptaki. Bez ich śpiewu i ruchu krajobraz staje się martwy. Ale obserwacja ptaków to rzecz bardzo trudna, wymagająca cierpliwości i dużych umiejętności. Ptaki są bowiem szybkie, płochliwe, a zarazem niezwykle piękne. Ta wystawa pokazuje ptaki w niemalże intymnych momentach, które trudno zaobserwować na co dzień. Jest tu większość gatunków ptaków gnieżdżących się w Polsce. Mam jednak maleńki niedosyt - brakuje tu ptaków górskich - mówił podczas wernisażu wicedyrektor TPN Stanisław Czubernat, który złożył fotografom z Nikon Klub Polska propozycję zorganizowani pleneru fotograficznego w Tatrach.

Wystawa „Ptaki Polski” w październiku 2009 r. prezentowana była po raz pierwszy w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego. Obecnie druga edycja wystawy w ośrodku TPN zbiegła się z zimowym zlotem Nikon Klub Polska, który odbywał się w Kościelisku. Natomiast wiosną wystawa będzie eksponowana na Bornholmie w centrum edukacyjnym NaturBornholm.

W ośrodku TPN, przy ul. Chałubińskiego 42a, można ją oglądać do 20 lutego, w godzinach 8.00 - 15.00 od poniedziałku do soboty.

Autorzy wystawy: Piotr Chara, Tomasz Grześkowiak, Henryk Janowski, Michał Jastrzębski, Andrzej Jeziorowski, Jacek Kardasiewicz, Sławomir Krajniewski, Tomasz Krupienko, Tomasz Olechno, Paweł Pawlak oraz Waldemar Woźniak.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki...
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.