PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Jasne że klar!

Czwartek, 7 października 2010 r.
Autor: Anna Kukuła

Jasne że klar!Język niemiecki dla każdego?! Tak!!! Niemiecki też jest cool, do tego przekonywał uczniów Gimnazjum nr 3 w Zakopanem i zaproszonych kolegów z Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu lektor projektu „Deutsch-Wagen-Tour” Ryszard Maj. Uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o Niemczech i języku niemieckim. Sami musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami językowymi, ale też wiedzą z różnych dziedzin. Niektóre konkurencje były banalne, inne wyczerpujące fizycznie, ale każdy nawet przegrany został nagrodzony.


Od kwietnia 2009 roku w ramach akcji „Deutsch-Wagen-Tour” pięć samochodów z logo projektu odwiedza w całej Polsce szkoły, przedszkola, centra edukacyjne i uczelnie. Pokazowe zajęcia mają stać się źródłem inspiracji dla nauczycieli i przyczynić się do wzrostu motywacji wśród uczniów, a w konsekwencji zapewnić stabilniejszą pozycję języka niemieckiego w polskim systemie nauczania. Projekt ten nabiera szczególnego znaczenia w kontekście decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącej wprowadzenia od września 2009 r. obowiązkowego drugiego języka obcego w gimnazjum.

Realizacja projektu Deutsch- Wagen- Tour w Polsce stała się możliwa dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. Projekt realizują: Goethe-Institut, Ambasada Niemiec w Warszawie, Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD) oraz pozostali Partnerzy. Ministerstwo Edukacji Narodowej objęło akcję „Deutsch-Wagen-Tour“ patronatem honorowym.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk...
    25 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.