PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Dzień Wagarowicza z Prywatnym Technikum Hotelarskim

Czwartek, 24 marca 2011 r.
Autor: AKS

Dzień Wagarowicza z Prywatnym Technikum HotelarskimNauczyciele i Uczniowie Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem wiosnę przywitali na Harendzie. W licznych konkursach i zabawach udział wzięło około 200 osób, między innymi uczniowie Gimnazjum nr 1 w Zakopanem, Gimnazjum nr 3 na Olczy, Gimnazjum w Kościelisku, Nowym Bystrym, Zębie, Białym Dunajcu i Szkoły Podstawowej na Harendzie. Do wspólnej zabawy przyłączyli się również dorośli, którzy także postanowili skorzystać z pierwszych promieni wiosennego słońca.


- Wspólnie jeździliśmy na nartach, sankach, dętkach i workach z sianem. Jak co roku największe emocje wzbudził wyścig na człapochodach i bieg kelnerski z przeszkodami - relacjonują uczestnicy Dnia Wagarowicza.

Uczennice Technikum Dominika Lenard, Gabrysia Pietrzak i Asia Gałdyn kusiły wspaniałymi zapachami „z kuchni”. Na grillu przez cały dzień skwierczała kiełbasa zbójecka, boczek ze śliwką po staropolsku, ziemniaki pieczone z deepem (śmietanowym, ziołowym lub czosnkowym) i pieczonki „Rafaello”. Ogromnym powodzeniem cieszył się też swojaki (chleb ze swojskim smalcem) i placek gładczanowski. Dobry humor wszystkim dopisywał.

Uczniowie Prywatnego Technikum Hotelarskiego już dziś zapraszają do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.