PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Rozmaitości

7 dni w Londynie!

Piątek, 8 kwietnia 2011 r.
Autor: AKS

7 dni w Londynie!17 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami z Prywatnego Gimnazjum „Betlejem” i Regionalnego Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zespole Szkół Prywatnych Janiny Gościej w Zakopanem w dniach 9-15 marca odbyła ciekawą wycieczkę do Londynu. Wrażeniami podzielili się z czytelnikami serwisu WATRA.


„Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że o Londynie nie można tak w kilku zdaniach. Ta kosmopolityczna stolica Wielkiej Brytanii to cel rzesz turystów. I miło jest nam donieść, że wśród tych „rzesz” znalazło się i miejsce dla nas. 9 marca wybraliśmy się samolotem brytyjskich linii lotniczych easyJet na wycieczkę do Londynu. Nasza jedyna i niepowtarzalna 17 osobowa grupa (+ 2 opiekunów) postawiła sobie ambitne wyzwanie – zobaczyć, zwiedzić, przeżyć jak najwięcej!  I z czystym sumieniem można powiedzieć, że plan wykonaliśmy w 100 %. Dla niektórych nawet w 200%, zważywszy na obolałe nogi i ilość atrakcji. Londyn pełen jest muzeów, galerii, wspaniałych, historycznych budowli, eleganckich restauracji, ekskluzywnych butików i zadbanych parków. To miasto, to mozaika sprzeczności. Zabytkowe budowle obok współczesnych budynków o dziwnych kształtach, tradycyjne autobusy piętrowe i czarne taksówki kontrastujące z nowoczesnym metrem, piękne, zadbane zieleńce i ogrody kłócące się z brudem i wulgaryzmem niektórych dzielnic. Do tego wielokulturowość i "oryginalność" mieszkańców.

Trzeba przyznać, że zachwyca to i przytłacza. Zostawmy jednak te głębokie przemyślenia... Londyn to w końcu przede wszystkim światowej sławy atrakcje turystyczne - Buckingham Palace - siedziba Rodziny Królewskiej, Houses of Parliament - siedziba Parlamentu, Muzeum Madame Tussauds, St. Paul's Cathedral, Tower of London - dawna londyńska twierdza, British Museum oraz wiele, wiele innych. Siedem dni to za mało, by wszystko poznać w stopniu zadowalającym. Dlatego, już pracujemy nad tym, aby ciąg dalszy nastąpił.

Trudno nie wspomnieć o osobowościach, jakie dane nam było poznać podczas naszego pobytu w Londynie. Najfajniejszy przewodnik na świecie p. Darek, ujął nas wszystkich swoją wiedzą i poczuciem humoru. No i niezapomniany p. Kitka, który robił wszystko, abyśmy na długo zapamiętali pobyt w hostelu. Co prawda nie spotkaliśmy na ulicy Jasia Fasoli, ale w Muzeum Madame Tussaud mieliśmy zaszczyt uścisnąć dłoń Robina Wiliamsa, Arnolda Szwarcenegera czy „zamienić” słówko z Whoopi Goldberg. Niektórzy zdobyli się nawet na konfrontacje z samym Hitlerem, inni woleli posiedzieć na kanapie z Beatlesami. Niezapomniane chwile uwieczniliśmy na zdjęciach. Powstały ich setki. Kilkanaście z nich znajduje się w galerii.

Wycieczka do Londynu odbyła się w dniach 9-15 marca 2011roku. 17 osobowa grupa, to uczniowie gimnazjum „Betlejem” i RLO. Opiekunami grupy były: pani Małgorzata Janczy i pani Aleksandra Sambor. Była to pierwsza w dziejach szkoły wycieczka SAMOLOTEM !”

Regionalne Liceum Ogólnokształcące im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zespole Szkół Prywatnych Janiny Gościej w Zakopanem prowadzi oddziały: dziennikarsko-prawny, medyczny i matematyczny. Gwarantuje indywidualną opiekę dydaktyczną oraz spokojną i przyjazną atmosferę wychowawczą. W roku 2010 Regionalne Liceum Ogólnokształcące uzyskało 13. lokatę w rankingu szkół małopolskich. Również Prywatne Gimnazjum BETLEJEM otwiera uczniom wszelkie szanse edukacyjne, proponując rzetelną edukację, pełne bezpieczeństwo, ciekawy program zajęć pozalekcyjnych, coroczne wycieczki krajowe i zagraniczne. Obecnie trwa rekrutacja do obu Szkół. Szkoła oferuje także pracę od września 2011 w gimnazjum i liceum dla nauczycieli matematyki, informatyki i techniki. Szczegółowe informacje dla wszystkich zainteresowanych pod numerem Tel. 18 20 00 307.

http://liceum.reg.w.interia.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IVAniołek średni IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria...
    145 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.