PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Uczniowie z liceum STO w Hiszpanii

Środa, 26 października 2011 r.
Autor: STO Zakopane

Uczniowie z liceum STO w HiszpaniiW dniach 14-22 października uczniowie klasy II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Zakopanem wraz z nauczycielami przebywali w Instituto de Education Secundaria „Gregorio Prieto” w Hiszpanii. Była to już czwarta wizyta studyjna w ramach europejskiego programu „Comenius – uczenie się przez całe życie” wielostronny partnerski projekt: "Nasze znaki tożsamości. Podróż w czasie od przeszłości do przyszłości”.


W tym roku szkolnym w ramach projektu jego uczestnicy zajmują się architekturą i przyrodą krajów partnerskich. W związku z tym uczniowie wraz z kolegami z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii zwiedzili:
- przepiękne miasta: Valdepenas, Daimiel, Villanueva de los Infantes, Toledoi, Madryt;
- parki narodowe: Pargue Nacional de las Tables de Daimiel, Pargue Natural Lagunes of Ruidera;
- wykopaliska Yacimento del Cerro de las Cabezas

Odbyły się też warsztaty, w czasie których powstały prace prezentujące najciekawsze pod względem przyrodniczym i architektonicznym miejsca w każdym z krajów partnerskich.

Uczniowie poznali warunki życia i nauki swoich hiszpańskich kolegów przebywając z nimi w ich domach i szkole. Uczestniczyli w lekcjach prowadzonych po hiszpańsku i w języku angielskim. Zawiązały się nowe przyjaźnie.

Kolejne spotkanie krajów partnerskich odbędzie się w marcu 2012 roku w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31...
    60 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.