PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Świątecznie z Magdaleną Schejbal

Poniedziałek, 19 grudnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW niedzielne przedpołudnie w Centrum Rodzinnej Rekreacji Harenda w Zakopanem odbyło się niezwykłe, radosne i świąteczne spotkanie aktorki Magdaleny Schejbal z dziećmi. Wszystkim udzieliła się atmosfera nadchodzącego Bożego Narodzenia, a najmłodsi mieli okazję zażyć trochę ruchu na świeżym powietrzu w zimowej aurze, rozwinąć plastyczne talenty oraz poznać piękne świąteczne tradycje. Czas wypełniły im najpierw zabawy na śniegu, a potem warsztaty plastyczne i wspólne kolędowanie.


Od rana na świeżym powietrzu dzieciaki miały okazję wspólnie z Pingwinem HSKI oraz instruktorami Szkoły Narciarskiej HSKI, bawić się w Zimowym Parku Zabaw. Zjazdy na bobslejach, airboardach czy w specjalnie przygotowanym skuterze śnieżnym dostarczyły wszystkim wielu wrażeń. Nad bezpieczeństwem na stoku czuwali Ratownicy TOPR.

Następnie dzieci pod opieką animatorów przygotowywały ozdoby świąteczne w różnych technikach, by później udekorować nimi choinkę. Nie mogło zabraknąć także góralskich kolęd. Wspólne ich śpiewanie poprowadził dziecięcy Zespół Małe Regle z Poronina, a przygrywała kapela góralska "Górzanie". We wszystkich zabawach i zajęciach dzieciom towarzyszyła Magdalena Schejbal.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że ze spontanicznego pomysłu zrodziła się tak piękna inicjatywa, która dzięki grupie przyjaciół miała okazję się urzeczywistnić i dać dzieciakom dużo radości oraz frajdy. Cudownie było zobaczyć te wszystkie uśmiechnięte twarze i szczerze przyznaję, sama bawiłam się jak dziecko. Najbardziej ze wszystkich zabaw podobało mi się śpiewanie góralskich kolęd. Chciałam się ich nauczyć od kiedy przyjechałam na Podhale - mówiła aktorka znana m.in. z serialu "Szpilki na Giewoncie".

W spotkaniu wzięły udział także dzieci niepełnosprawne, które dzięki wspaniałej atmosferze mogły integrować się ze swoimi rówieśnikami. Dla wszystkich spotkanie z Magdaleną Schejbal połączone z ciekawymi zabawami i zajęciami było ogromną atrakcją.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki...
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.