PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

Nowotarscy sportowcy docenieni

Sobota, 24 kwietnia 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikEwa Pawlikowska, mistrzyni świata i Europy w karate kyokushin, a jednocześnie Radna Miasta Nowego Targu zwyciężyła w plebiscycie na najlepszego sportowca roku 2009 ogłoszonym przez redakcję „Dziennika Polskiego”. We czwartek w Zakopanem zostały ogłoszone wyniki tego plebiscytu.


Oprócz naszej mistrzyni w plebiscycie bardzo dobrze wypadli inni nowotarżanie. Tadeusz Błażusiak, gwiazda sportów motocyklowych – wcześniej w trialu, a obecnie w enduro, zajął trzecie miejsce w tym plebiscycie ustępując jedynie Ewie Pawlikowskiej i skoczkowi narciarskiemu Kamilowi Stochowi. Drugie miejsce w kategorii wschodzących gwiazd sportu zajął Filip Mrugała, który uprawia cyklotrial. Obok niego na podium stanęli skoczkowie narciarscy – bracia Kotowie.

Drużyną roku 2009 została hokejowa reprezentacja Wojasa-Podhala. Również hokeista i hokejowy trener – Walenty Ziętara – został doceniony jako osobowość. Statuetkę otrzymał równolegle z Wojciechem Fortuną, dwukrotnym medalistą olimpijskim w skokach narciarskich. Nowotarskim laureatom plebiscytu miał okazję osobiście pogratulować Burmistrz Miasta Marek Fryźlewicz. W przypadku Ewy Pawlikowskiej i Tadeusza Błażusiaka gratulował osobom reprezentującym sportowców, ponieważ sami nagrodzeni nie mogli pojawić się na gali.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.